Donald Trump. Foto: Scanpix

Washington Post parandas oma 9. jaanuaril ilmunud uudislugu, mille kohaselt olevat Donald Trump käskinud Georgia osariigi valimisi uurival ametnik Frances Watsonil "pettus leida", mis teeks temast "rahvuskangelase". Post trükkis ära Trumpi libatsitaadid, toetudes väidetavalt ühe anonüümse allika kirjeldusele. Sama tegi ka CNN, vahendab Breitbart.

Post pidi valetamist tunnistama pärast seda, kui Georgia võimud avaldasid algse vestluse lindistuse. Posti versiooni kohaselt "tsiteeriti Trumpi valesti". Trump julgustas küll vastutavat ametnikku Fultoni maakonna hääletussedeleid uurima, märkides, et viimane leiaks asja uurides ebaausat tegevust. Samuti ütles president, et Watsonil on "kõige olulisem töö kogu riigis".

Ka CNN avaldas väidetava anonüümse allika kirjeldusele tuginedes teemast loo, mida nüüd parandati. CNNi väitel olevat Trumpi juttu algselt "parafraseeritud" ning ümberjutustust ekslikult otsetsitaadina esitatud.

Kui varasemalt väitsid nii CNN kui Post osariigi ametnike ütlustele tuginedes, et algsest kõnest pole mingit lindistust, siis nüüd leiti lindistus Watsoni arvuti prügikastist. Watson ise on öelnud, et ei tundnud vestluse ajal, nagu Trump teda survestada püüaks. Küll üllatas teda, et Trump talle üldse helistas.

Fultoni maakonna kohalikud võimuorgaind on samal ajal algatanud kriminaaluurimise, mis keskendub Trumpi väidetavatele katsetele valimistulemusi kahtluse alla seada. Samuti on uurimise algatanud osariigi võimud, keskendudes sarnastele vestlustele, mida Trump ametnikega pidas.

Toimetas Jaanus Vogelberg