USA äärmusvasakpoolse väljaande Atlantic ajakirjaniku Anne Applebaumi sõnul kasutab president Donald Trump samasugust "ebainimlikku" kõnekeelt kui seda 20. sajandi tuntumad diktaatorid.
Applebaum, kelle mees on Poola Donald Tuski valitsuse välisminister, on Eestiski tuntud ajakirjanik ja mõttekodalane, kes esineb regulaarselt konverentsidel ning kelle lugusid avaldatakse siinses korporatistlikus ajakirjanduses.
2023. aasta novembris New Hampshire'i osariigis toimunud valimiskoosolekul lubas Trump: "Me tõotame, et me juurime välja kommunistid, marksistid, fašistid ja vasakäärmuslastest jõhkardid, kes elavad kahjurite moodi meie ühiskonna äärealadel."
Vasakäärmuslase Applebaumi sulest ilmus 18. oktoobril Atlanticus arvamuslugu "Trump räägib nagu Hitler, Stalin ja Mussolini". Ajakirjaniku sõnul on "kahjur" (vermin) 1930.–1940. aastatest pärit poliitiline oskussõna, millega nii fašistid kui kommunistid kirjeldasid oma vastaseid.
Ta paneb Trumpi sõnad ühte patta Adolf Hitleri sõnadega, kes rääkis "Saksamaa puhastamisest kõigist neist parasiitidest, kes joovad isamaa ja selle inimeste meeleheite allikast".
Samamoodi on Poola välisministri abikaasa sõnul Trumpi sõnavõtud sarnased Staliniga, kes rääkis "rahvavaenlastest".
Sõna "rahvavaenlane" on suures ajaloos esimest korda kirjas aastast 49 enne Kristust, kui Rooma senat kuulutas Gaius Julius Caesari rahvavaenlaseks. Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidus võttis "rahvavaenlase" oma poliitiliste vastaste manamiseks teadaolevalt kasutusele Lev Bronštein (Trotski).
Applebaumi kinnitusel võitles kahjuritega samuti Ida-Saksamaa julgeolekuamet Stasi.
Mao Zedong kirjedas tema sõnul vastaseid "mürgise umbrohuna" ja Pol Pot rääkis Kambodža "puhastamisest".
"Kõigis neis erinevates ühiskondades on sellise retoorika eesmärk üks. Kui vastased õnnestub siduda haiguse ja mürgitatud verega, kui neist tehakse ebainimlikud satikad või loomad, kui räägitakse nende laiaks litsumisest või riigi nendest puhastamisest, siis on palju hõlpsam neid vangistada, jätta ilma õigustest, lülitada nad ühiskonnast välja ja isegi neid tappa. Kui nad on parasiidid, siis pole nad inimesed. Kui nad on kahjurid, siis pole neil õigust sõna-, ega ükskõik millistele muudele vabadustele. Kui keegi nad lömastab, siis ta ei saa selle eest karistada," kirjutab Applebaum.
Atlanticu ajakirjanik on samas kirjutanud ise kümneid artikleid teemal, kui väga on vaja tsenseerida kahjulikku väärteavet ja ta kuulub Ameerika Ühendriikide fondi National Endowment for Democracy (NED; Riiklik demokraatia rahastu) mis on üks lääneriikide tsensuuritööstuskompleksi ja maailma "värviliste revolutsioonide" suurimaid rahastajaid.
Hiina Rahvavabariigi välisministeeriumi arvamust NED-i kohta saab lugeda siit.
Applebaum heidab Trumpile ette, et see ei salli ebaseaduslikke sisserändajaid, keda on demokraatide tänase valitsuse ajal saabunud riiki üle 20 miljoni ning koos kellega on kasvanud vägivaldsete kuritegude määr üle nelja protsendi.
Maailma demokraatia edendaja peab Benito Mussolinit ja Trumpi sarnaseks põhjusel, et Trumpi kampaania kasutab loosungeid "Trumpil oli õigus" (Trump Was Right) ja Mussolini ajal kasutati loosungit "Mussolini ha sempre ragione" (Mussolinil on alati õigus). Trumpi "õigus" käib siiski ainult tõikade kohta, et 2020. aasta presidendivalimised võitsid demokraadid tohutus ulatuses toimunud valimispettusega ja Bidenite klanni ning demokraatide ulatuslikku korruptsiooni paljastav Hunter Bideni rüperaal ei olnud Venemaa väärteave.
Süvariigi, demokraatide ja korporatistliku meedia konservatiivide vastane ajupesu mõjub paljudele inimestele nii halvasti, et see on toonud kaasa massiliselt leviva vahkviha Trumpi vastu ja sellele vaimuhaigusele on pandud nimeks "Trumpi meeltesegaduse sündroom" (Trump Derangement Syndrome; TDS).
Meeltesegaduse (ka marutõve) sündroomi kirjeldatakse teaduslikumas keeles "akuutse paranoia puhanguna, mis tabab muidu tasakaalukaid inimesi teatud teema mainimise peale".
Statistika näitab, et demokraatide toetajate, eriti naiste seas esineb rohkem vaimseid probleeme kui konservatiivide hulgas.
Ameerika Ühendriikide demokraatide poliitika on äärmuslik sotsialism. Mussolini, Hitler, Stalin, Mao ja Pol Pot olid kõik kas sotsialistid või kommunistid.
Tuntud ajakirjanik Glenn Greenwald arvab Applebaumi arvamusloo kohta: "Kui keegi kutsub ühte inimest kaheksa aasta jooksul kõikmõeldavate halvustavate nimedega, mis vähegi pähe tulevad – teiste hulgas Hitleriks – siis kui nähakse, et sellest pole midagi kasu, otsustatakse meeleheites, et ainsaks järele jäänud võimaluseks on kõigi halbade nimede ühekorraga nimetamine."
Toimetas Karol Kallas