Joe Bideni õde Valerie Biden Owes ja poeg Hunter Biden BIdeni Iirimaa visiidi ajal Dublini lennujaamas 12.04.2023 Foto: Scanpix

Endise Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuuri juhi sõnul on Hunter Bideni sülearvuti korruptsioonipaljastuste mahavaikimise ja "Venemaa teabeoperatsiooniks" kuulutamise taga tänane välisminister Antony Blinken. 

Endine Luure Keskagentuuri (CIA) peadirektori kohusetäitja Mike Morell rääkis kongressi luure- ja õiguskomisjonile, kuidas Blinken, kes 2020. aastal oli Joe Bideni presidendikampaania välisteemade nõunik, pöördus peale Hunter Bideni rüperaali paljastuse avaldamist tema poole ja palus selles asjas midagi ette võtta, vahendab Telegraph.

Barack Obama ajal CIAd juhtinud Morell ajas kokku 51 endist kõrget luureametnikku, kes andsid allkirja ühisavaldusele, mille sisuks oli väide, et 2020. aasta 14. oktoobril New York Postis ilmunud Hunter Bideni poolt Dealware'i arvutiparandusse unustatud sülearvuti paljastuste lool "on juures kõik Venemaa teabeoperatsiooni klassikalised märgid". 

Joe Biden nimetas Hunteri rüperaali süüdistusi presidendikampaania väitluste ajal "saastahunnikuks" ja "Venemaa istutatud teabeks".

Morelli sõnul oli luureametnike kirja koostamise taga kaks põhjust. Esiteks mure, et venelased võivad Bidenite suguvõsa korruptsioonile valgust heitva loo kuidagi ära kasutada (Russians were playing on this issue) ja teisena sooviti aidata Joe Bidenil saada presidendiks.

Endise CIA ülema sõnul aitas Bideni kampaania kaasa 51 luureametniku kirja avaldamise meediastrateegia kujundamisel.

Tänaseks on vabariiklastest õigus- ja luurekomisjonide esimehed andnud Blinkenile teada, et temaga soovitakse kõnealusel teemal vestelda.

Joe Bideni korruptsiooni varjamise eesmärgil võttis viimaste USA presidendivalimiste ajal sõna Toomas H. Ilves. Samuti esines nürimeelsete valedega Joe Bideni kaitsmiseks Eestis tuntud USA ajakirjanik Anne Applebaum

Toimetas Karol Kallas