Andrus Ansip Postimehe stuudios, 8. aprill 2015. Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

Ekspeaministri ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi hinnangul peaksid eestlased aru saama, et kooseluseadus viib Eesti Lääne-Euroopa ja Põhjamaade sallivate riikide hulka, eemale "punetavast" idast.

"Kooseluseadus: ma ei saa sellest otsustamatusest aru!" pahandas ETV saates "Hommik Anuga" kõnelenud digivolinik Andrus Ansip jahmerdava võimukoalitsiooniga, ning jätkas:

"Vaadake neid kaarte, mis on värvitud punaseks ja kollaseks ja kust tuleb välja, kui sallivad mingid riigid on. Me näeme seda, et Lääne-Euroopa on kollaseks värvitud – sallivad riigid; Põhjamaad – sallivad riigid; Eesti on kollakas, mitte punane, ja see tulenebki kooseluseadusest suuresti. Ja kui me vaatame ida poole, siis see ainult punetab."

"Võiksime endalt küsida, kuhu tahame väärtushinnangutelt ja sallivusskaalalt kuuluda. Kas sinna, kust oleme [lähiminevikus] tulnud? Või tahame olla koos nendega, kellega ka praegu formaalselt mitmetes liitudes ühte kuulume?" küsis Ansip.

22. veebruaril avalikustatud Turu-Uuringute AS-i korraldatud uuringust selgus, et 60 protsenti Eesti Vabariigi kodanikest on vastu samasooliste paaride õigusele registreerida oma kooselu, mis näitab, et vastaste osas on toimunud märgatav nihe suurenemise poole ning seda eelkõige naiste arvelt.

Loe ja vaata intervjuud siit.