Vägivald Trumpi toetajate kallal 14.11.2020 Foto: Twitteri kuvatõmmis

Kui Ameerika Ühendriikide president Donald Trumpi toetuseks peetud meeleavaldus sai läbi, ilmusid õhtuhämaruses välja BLM-laste ja Antifade jõugud, kes hakkasid Trumpi toetajaid ahistama ning peksma.

Laupäeval toimus Washington DC-s vähemalt kümnete tuhandete osalejatega rahumeelne meeleavaldus Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi toetuseks. Juba demonstratsiooni ajal karjusid üksikud BLM ja Antifa vastumeeleavaldajad Trumpi toetajate peale. Õhtuhämaruses aga muutus olukord vägivaldseks ja inimestest, kellel juhtus olema seljas või kaasas midagi Trumpi toetamisele viitavat, said ahistamise ning vägivalla sihtmärgid, vahendab OANN. 

Mitmed levivad videod näitavad ühte meesterahvast, kelle on Antifa liikmed ümber piiranud. Ajal kui nimetatud meesterahvas üritab kümneid antifalasi eemale tõrjuda, lüüakse ta selja tagant pikali. Eriti agressiivsetena paistavad viidatud videos välja mustad noored naisterahvad. Video lõpeb sellega kuidas ilmselgelt oimetu meesterahva tema kaaslased ära viivad. 

Teises videos on näha, kuidas Antifa ja BLM vägivallatseb vanema Trumpi pusaga meesterahva kallal, kuidas teda tõugatakse ja kallatakse mingite ainega üle. Taas on peamised ahistajad noored naisterahvad.

Twitteris võttis viimati mainitud vägivallateo vastu sõna ka president Trump, kes säutsus: “Äärmusvasakpoolne inimprügi tegi seda. Neid hetkel arreteeritakse.”

Järgnevas postituses säutsus Trump: “Täna ANTIFA SAAST põgenes kui need proovisid rünnata Trumpi meeleavaldusel osalevaid inimesi, sest need inimesed hakkasid agressiivselt vastu. Antifa ootas kuni pimedani, kui 99% inimestest oli laiali läinud, et rünnata süütuid #MAGA inimesi. DC politsei, tehke ometi oma tööd ja ärge ennast tagasi hoidke!!!”

Kolmas populaarseks saanud video näitab, kuidas noor paar püüab lihtsalt ahistajate käest pääseda, kuid antifa- ja BLMi liikmed ründavad neid füüsiliselt, pritsivad mingi vedelikuga ja loobitakse mingite asjadega. Vägivald noorte kallal lõpeb alles siis kui politseinikud nad kaitse alla võtavad. Taas on ühed vägivaldsed “põhitegijad” BLM-ide-antifade poolel noored naised.

Ühte Trumpi toetajat pussitati selja tagant ja ta viibib hetkel haiglas. Antifalased ründasid ka ühte Trumpi meeneid müüva mustanahalise mehe müügikohta. Ohtralt on videoid, kuidas vasakäärmuslastest vägivallatsejad põletavad Ameerika Ühendriikide lippe.

Ühel juhul on videos näha, kuidas isegi Washington DC politsei juhib Trumpi toetajad vägivallatsejate keskele.

Peavoolumeedia ei kajastanud puhkenud vägivalda ja Trump säutsus sellise vaikuse kohta: “Vaikiv meedia on inimeste vaenlane!!!”

Toimetas Karol Kallas