2017. aastal Hamburgis G20 kohtumise ajal toimunud vasakäärmuslaste väljaastumine. Foto: Scanpix

FBI uurimisest selgus, et Ameerika Ühendriikide äärmusvasapoolsete rühmituste esindajad sõitsid 2017. aasta juulis Saksamaale, et kohtuda al-Qaeda ja ISIS-e esindajatega ning arutada, kuidas saada jagu USA president Donald Trumpist.

Kui FBI hakkas 2017. aastal lähemalt uurima Ameerika Ühendriikide ülikoolilinnakutes hoogu koguvate ja üha vägivaldsemaks muutuvate progressiivsete “vastupanuliikumiste” tegevust, tehti ehmatav avastus: äärmusvasakpoolsed anarhistid otsisid koostöövõimalusi välismaiste islamistlike terroriorganisatsioonidega nagu ISIS ning al-Qaeda, vahendab Daily Mail.

FBI 2017. aasta 11. juulil toonasele direktorile Andrew McCabe’ile esitatud aruandes seisab: “Kogutud on hulgaliselt tõendeid, et Ameerika Ühendriikide radikaalide ja Islamiriigi, sealhulgas viimase mitmete harude ning eraldunud grupeeringute, vahelised sidemed tihenevad.”

FBI aruandes kirjeldatakse, kuidas islamiterroristid otsivad kaastöölisi vägivaldsete USA grupeeringute, nagu näiteks Antifa, liikmete hulgast.

FBI aruandes väidetakse, et Antifa on võrreldav omal ajal Weather Underground vasakradikaalse liikumise ja mustade ameeriklaste revolutsioonilise Mustade Pantrite Partei kehastatud ohuga.

2017. aasta suvel saatis FBI rakkerühma Saksamaale, et jälgida G20 kohtumise ajal äärmuvasakpoolsete rühmituste, nagu saksamaine Antifa – Antifaschistische Aktion, kavandatud massiväljaastumisi.

FBI rakkerühm, tehes koostööd Interpoli, kohalike korrakaitsejõudude ja muude allikatega, leidis, et saksamaale olid rahutustes kaasa lööma sõitnud ka USA vasakradikaalide esindajad.

“Samuti avastati jälitustegevuse käigus, et nimetatud ameeriklaste ja ISIS-e kaastööliste vahel toimusid mitmed kohtumised. Eriti oluline on nimetatud inimeste edasist tegevust tähelepanelikult jälgida,” kirjutatakse aruandes.

Väidetavalt aitasid islamiterroristid Antifal muretseda relvi ja pommide tegemiseks vaja minevat varustust.

Vähemalt üks Antifa juht käis Süürias kohtumas Islamiriigi juhtidega ja eesmärgiks oli tutvuda väljaõppevõimalustega.

Täpsemalt viitab FBI aruanne Ameerika Ühendriikide California osariigis Oaklandi linnas tegutsevatele anarhistide grupeeringutele, mille juhid islamiterroristidega kohtusid. Oakland on suur sadamalinn, mille läheduses asuvad California Berkeley Ülikooli linnakud, kus on aset leidnud mitmed vägivaldsed väljaastumised.

Toimetas Karol Kallas