Kaja Kallas. Fototöötlus: Objektiiv

Kaja Kallas viibib 3.–5. detsembril Saksamaal, kus ta pälvib Hamburgis Marion Dönhoffi auhinna ja osaleb Euroopa ühe juhtiva julgeolekueksperdina konverentsil „Munich Strategy Retreat".

Marion Dönhoffi auhind on Saksamaa üks olulisemaid tunnustusi. 2023. aasta auhind otsustati anda Kaja Kallasele, et tõsta esile peaministri tegevust demokraatlike väärtuste eest seismisel ja Euroopa Liidu ning NATO ühtsuse tagamisel vastusena Venemaa agressioonile Ukraina vastu.

Marion Dönhoffi auhind loodi 2003. aastal. See on nimetatud sõjajärgse Saksamaa ühe mõjukaima ajakirjaniku ja ajalehe Die Zeit asutaja järgi. Varem on sama auhinna pälvinud Donald Tusk, Desmond Tutu, Margrethe Vestager ja ajaleht New York Times.

Peaminister Kallas kohtub Hamburgis ka Eesti kogukonna esindajatega.

3.–5. detsembril toimuv Elmau konverents on koht, kus saab kokku valitud grupp poliitikuid, eksperte ja mõtlejaid, et arutada kinniste uste taga kõige põletavamate välispoliitiliste ning julgeolekuteemade üle.

Üritust korraldab maailma ühe tuntuima julgeolekukonverentsi, Müncheni julgeolekukonverentsi juht Christoph Heusgen. Sellel korral on arutelude tähelepanu all Euroopa Liidu laienemine ja tulevik ning Euroopa kaitsevõime.

Toimetas Markus Järvi