Foto: Hippopx

Ameerika Ühendriikides elav Austraalia päritolu õpetaja ja ajakirjanik Carina Benton kirjeldab portaalis The Federalist, kuidas tema armastusväärsest ja vabast kodumaast on Covidi hüsteeria tõttu saanud Hiina laadis türannia.

Poliitikud ja ametnikud käituvad kodanikega üha rohkem viisil, mis ei sarnane enam niivõrd sotsiaalse lepingu, kuivõrd perevägivallaga. Victoria osariigi parlamendi saadik Bernie Finn sedastas hiljuti: "Täna soovivad kõik austraallased oma [kaotatud] riigi tagasi saada."

Austraalia poliitiline-bürokraatlik nomenklatuur on oma kodanikke nuhelnud millegagi, mida saab kirjeldada ainult Hiina Kommunistlikku Partei türannia võtmes. "Null-Covidist" on saamas "igavene Covid". Poliitikutele-bürokraatidele meeldib rohkem tehnoloogiale toetuv auoritaarsus ja kommunistliku Hiina laadis kollektivism kui Läänelikud demokraatia, isikuvabaduste ning väikese riigi ideaalid.

Ühiskonda lämmatatakse ilma, et sellest tolku oleks

See on kirjeldamatu, milliseid kodanikuõiguste rikkumisi on austraallaste peal Covidi ajal korda saadetud:

  • Alustada võib tohutu majandusliku kahjuga, mida ühiskonna sulgemine on inimestele tekitanud.
  • Piiratud on inimeste elementaarset õigust vabalt ringi liikuda.
  • Politsei on kasutanud inimeste vastu brutaalset vägivalda, inimesi on öiste koduukse taga prõmmimistega alandatud ja kodus ahistatud nende sotsiaalmeedia sissekannete pärast.
  • Covidi reeglite sundi on tänavatele saadetud jõustama sõjavägi.
  • Piiratud on ajakirjandusvabadust ja ajakirjanike ligipääsu olulistele sündmustele ning teabele.
  • Karantiini kehtestamise ajal erinevates osariikides olnud emad ja lapsed on üksteisest teadmata ajaks eraldatud.
  • Tööparteilasest (ehk sotsialistist) Queenslandi osariigi peaminister Annastacia Palaszczuk on kehtestanud julmad bürokraatlikud karantiinireeglid, mille tõttu teises osariigis ravil olnud tervisemuredega väikelaps ei pääse koju vanemate juurde.
  • Austraalia ehitab "käimasolevate operatsioonide" tarbeks karantiinilaagreid, millel pole väga palju vahet koonduslaagritega.

Victoria osariik, tööparteilasest (Eesti mõistes sotsiaaldemokraat) peaministri Daniel Andrewsi eestvedamisel, kehtestas kõigile inimestega kokku puutuvatele töötajatele (meditsiinitöötajad, usujuhid, müüjad, treenerid jne) vaktsineerimissunni ja kavas on isegi kehtestada reeglid, et vaktsineerimata parlamendi liikmed ning töötajad ei lasta parlamendi hoonesse sisse, ega hääletama.

Nimetada seda kõike lihtsalt "ebamõistlikuks" ei kirjelda kogu olukorra absurdsust. Austraalias arvatakse tänase päeva seisuga Covidi süüks olevat 1500 surma ümber. Seda riigis, kus elab 26 miljonit ja aastas sureb kokku ümmarguselt 169 000 inimest. Kokku on Austraalias olnud 136 000 Covid-19 juhtumit.

Pea üheksakümne protsendi Covid-19 surmadega, mis juhtusid enne 2020. aasta augusti lõppu, kaasnesid ka muud terviseprobleemid. Ümmarguselt 1500st Austraalia Covidi surmast, ainult 258 on tabanud alla 70-aastaseid inimesi ja Covidi tõttu on elust lahkunud üks alla kahekümne aastane inimene.

Numbreid suhtesse seades, siis 2020. aastal sooritas Austraalias enesetapu 3139 inimest ja 3395 surid kukkumise tagajärjel. Hiljutised suundumused näitavad, et ümmarguselt 1200 inimest sureb igal aastal liiklusõnnetustes. 

Austraalia jäljendab Hiina massipiiranguid

Mitte kuskil ei ole terve elanikkonna koju sulgemise taga olnud mitte mingisugust faktidele ja andmetele toetuvat põhjendust. Kui Hiina valitsus pani 2020. aasta jaanuaris koju kinni 11 miljonit Wuhani inimest, millist karantiinikorraldust laiendati hiljem kolme linna 19 miljonile elanikule, siis Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnistas, et sellised meetmed on "rahvatervise ajaloos enneolematud".

Kommunistliku Hiina ajaloost leiab hulgaliselt näiteid massilise elanikkonna mobiliseerimise kampaaniatest, mis kutsuvad üles rahvuslikule ühtsusele, kaasavad rohujuuretasandi algatusi ja kasutavad propagandat Kommunistliku Partei juhtkonna toetuseks. Sellest hoolimata olid massilised tervete inimeste koju sulgemised WHO Hiina esindaja sõnul "teaduse jaoks uus lähenemine". Seda vähemalt seniks kui Hiina Kommunistlik Partei (HKP) tegi sellest moeasja.

2020. aasta veebruaris kirjeldas Hiina inimõiguste aktivist Chen Guangcheng, kuidas Hiinal "õnnestus teha rahvatervise kriisist inimõiguste katastroof". Chen hoiatas, et "ülejäänud maailm maksab HKP käitumise eest ränka hinda".

Austraalia sõdib Hiinast pärit viirusega kasutades selleks Hiina rahvatervise lahendusi, mis teeb Austraaliast Hiina.

Poolteist aastat peale esimesi sulgemisi, on paljude riikide, nagu seda on näiteks Austraalia, ametiisikud võtnud kasutusele Hiinaga sarnanevad rahvatervise poliitikad, tehes neist oma eelistatud kriishalduslahenduse. Samas eiratakse tõendeid, mis näitavad, et sellistest lahendustest pole pea mitte midagi tolku ja nendega kaasneb määratu kahju. Ameerika juristi Michael Sengeri sõnu parafraseerides, siis Austraalia sõdib Hiinast pärit viirusega kasutades selleks Hiina rahvatervise lahendusi, mis teeb Austraaliast Hiina. 

Austraalia kasutab Hiina sarnaseid küberjälgimise lahendusi

Austraalia Victoria, Lõuna-Austraalia ja Lääne-Austraalia osariikides kasutatakse tarkvaralahendusi, mis koguvad inimeste kohta andmeid ning kasutavad näotuvastustehnoloogiat, et saada jälile karantiinireeglite vastu eksijatele. Sedasi jäljendatakse Hiinat, kuidas see kasutab digitaalse sotsiaalse kontrollirežiimi kehtestamiseks kunstteadvust ja massandmetöötlust. Hiina kodanikke jälitatakse, jälgitakse ja tsenseeritakse, mille lõppeesmärgiks on dissidentide tuvastamine reaalajas.

Austraalia mõttekoja Lowy Institute'i analüüsis vaadeldakse mil määral on Hiina kasutanud Covidit ära oma digitaalsete autoritaarse riigi ehitamise süsteemide laiendamiseks ja eksportimiseks. Kodus on Hiina laiendanud karantiini pealesurumiseks ja valitsuse Covid-19 poliitika kriitikute pildilt eemaldamiseks küberpolitsei tegevust ning internetipõhist jälgimist. Välismaal "müüb" Hiina oma halduspoliitikate ja hädaolukordade haldamise kaubamärki reklaamides ning normaliseerides oma "tehnoloogia poolt toetatud autoritaarsuse tööriistu". 

Hiina "digitaalne totalitarism" on leidnud tee Lääne ühiskondadesse sundvaktsineerimise tagaukse kaudu, mis nagu Hiina sotsiaalse krediidi süsteem autasustab kuulekust ja karistab erimeelsust.

Kui Lääneriigid toetuvad üha pikemaks veninud eriolukordade ajal täidesaatva võimu (valitsus) isevalitsusele, mida ei kontrolli seadusandlik võim (parlament) ja võtavad kasutusele mainitud Hiina tehnoloogilised lahendused, siis valitseb suur risk, et inimesed harjuvad vabaduse piiramise, pideva jälgimise ja üha suurema riigi poolt isiklike andmete kogumise ning kasutamisega ära. 

Hiina "digitaalne totalitarism" on leidnud tee Lääne ühiskondadesse sundvaktsineerimise tagaukse kaudu, mis nagu Hiina sotsiaalse krediidi süsteem autasustab kuulekust ja karistab erimeelsust. Austraalia Õiglaste töötingimuste komisjoni (Fair Work Commission) asepresident Lyndall Dean nimetas hiljuti Covid-19 vakstiinisundi "ebademokraatlikuks" ja "ebaeetiliseks", manades sellist "süsteemi meditsiinliseks apartheidiks ja segregatsiooniks" ning "jälestusväärseks kontseptsiooniks", mis on "kõige suhtes, mida me oma eluviisiks saanud demokraatlikus süsteemis hindame" ebaeetiline. 

Austraalia inimesed soovivad konservatiivseid osariike kuhu põgeneda, nagu USA-s on Texas ja Florida

Lihtsad austraallased saavad aru ja on ühel meelel, et sellist Covidi terrorit tehakse kontrolli saavutamise, mitte "rahvatervise" nimel. Victorias on juhtumite arv lennanud taevasse hoolimata kuude pikkustest piirangutest, maskidest, osariigi piiride sulgemistest, sunnitud karantiinidest ja tänaseks ka vaktsineerimiskohustusest. Kui Victoria terviseminister Martin Foley hiljuti teatas, et nendest, kes olid eelmisel päeval Covid-19 haiglas, 78 protsenti olid täielikult ja 17 protsenti osaliselt vaktsineeritud, siis isegi "proledel" on piisavalt mõistust teha lihtne arvutus ja jõuda tulemuseni, et vaktsiininsunnist pole kasu.

Samad inimesed, kes vastutavad austraallaste eest pandeemia ajal, normaliseerivad julma kommunistlikku režiimi laadis eesmärk-pühitseb-abinõu süsteemi, ise samal ajal tehes propagandat, et "me oleme selles kõiges üheskoos". Nende nõdrameelsel "rahvatervise" diktatuuril pole mitte midagi ühist lääne demokraatia ideaalide ja väärtustega.

Austraalia nakkushaiguste eksperdid on tunnistanud, et "null Covidit" on jätkusuutmatu strateegia. Samuti ei pea me nõustuma kelmidega, nagu seda on Uus–Lõuna–Walesi tervishoiu valdkonna juht Dr Kerry Chant, kelle kinnitusel on igavene Covid "uue maailmakorra" (need on Chanti sõnad) uus normaalsus.

Kahjuks pole Austraalias riigi tasandil julgeid, iseseisvaid ja inimeste õiguste eest seisvaid poliitikuid, kes oleksid Ameerika Ühendriikide sarnaselt hoidnud vähemalt osa riigist selle haiguspuhangu ajal vabamana. Nagu üks mu sugulane hiljuti kurtis, pole Austraalias konservatiivide juhitud osariike kuhu põgeneda. 

Mõned lootusekiired siiski paistavad, nagu näiteks seda on hiljuti ametisse asunud Uus–Lõuna–Walesi peaminister Dom Perrottet. (Eelmine peaminister Gladys Berejiklian pidi korruptsioonisüüdistuste tõttu tagasi astuma.) Perrotet on ühes oma kõnes arutlenud, et "meie kaasasündinud õigused ei sõltu valitsuse üllitatud paberitükist" ja hoiatas, et meie läänelik pärand "ei tee meid immuunseks" omale üha suuremat võimu ihkava riigi vastu. Tal on õigus. 

Ilma julguseta saavad põhimõtetest ainult eelistused. Need inimesed, kes soovivad edaspidigi hingata värsket vabaduse õhku, peavad astuma vastu Covidi türanniale. Sellisele, nagu see täna lämmatab Austraalia demokraatiat ja ikestab kunagi nii vabasid, õnnelikke ja jõukaid inimesi.

Tõlkis Karol Kallas