Sularahast võib Austraalais saada mõne aastaga ilus mälestus. Foto: Hippopx

Austraalia arengud näitavad, et inimestele tehakse sularaha kasutamine järjest keerulisemaks ja eksperdid ennustavad, et "sularahata ühiskond" võib Austraalias juhtuda juba mõne aasta pärast.

Alates 2019. aastast on Austraalias üle riigi käibelt eemaldatud 3800 pangaautomaati, mis on riigi sularaha välja võtmise masinatest üks kolmandik. Riigi neli suuremat panka on sama aja jooksul jäädavalt sulgenud 459 harukontorit, vahendab LifeSiteNews.

Austraalia suurimal pangal CBA-l on tänaseks järel 875 kontorit. Enne Covid-19 oli neid 1200. Sama aja jooksul on pank vähendanud sularahaautomaatide arvu poole võrra, 2000 masinani.

Näiteks Uus-Lõuna-Walesi osariigis on üle 2000 linnaosa, kus pole sularaha pangaautomaate ja kolmesajas puuduvad pangakontorid.

Austraalias sooritatakse täna enamik tehingutest digitaalselt ja vähem kui veerand sularahas. 80 protsenti elanikkonnast eelistab virtuaalset pangandust.

Ekspertide sõnul teeb liikumine digitaalse panganduse suunas Austraaliast hiljemalt 2031. aastaks sularahata ühiskonna.

Austraalia Rahvusliku Ülikooli (Australia National University) professor Robert Breunig rääkis eelmisel sügisel ajakirjanikele, et Covid-19 kiirendab üleminekut digitaalsele pangandusele, mis omakorda lubab valitsusel paremini kontrollida maksude maksmist. "Inimesed hoiduvad tihti maksude maksmisest tehes tööd sularaha eest ja kui laual ei ole sularaha, siis on tehinguid hulga kergem jälgida," rääkis Breunig toona. 

Uuringufirma Finder poolt eelmisel aastal korraldatud küsitluses vastas 89 protsenti osalejatest, et nende hinnangul kiirendab Covid sularaha käibelt kadumist. 56 protsenti arvasid, et füüsiline raha kaob Austraaliast kümne aasta jooksul. Mõne hinnangu kohaselt võib see juba juhtuda 2024. aastaks. 

Finderi tarbijauuringute osakonna juhata Graham Cooke arvab:

Sularaha on juba täna tõrjutud meie majanduse äärealadele ja ainult sularahaga toimetavaid ettevõtteid on väga vähe. Neid jääb peatselt veelgi vähemaks. Finder ennustas mõned aastad tagasi, et Austraaliast saab sularahata ühiskond 2036. aastaks, kuid tänaseks on näha, et selline tähtaeg on liiga kaugel tulevikus.

Globalistliku nomenklatuuri eesmärgiks on pikka aega olnud hõlpsasti jälgitavate digitaalsete maksete ühtse normina kehtestamine.

Bill Gates rääkis mõned aastad tagasi toimunud krüptorahade foorumil:

Krüptorahad võivad vähendada tehingutega kaasnevaid kulusid kuni 90 protsenti ja tagavad peaaegu universaalse ligipääsu uuenduslikele finantstoodetele ning -teenustele.

Maailma Majandusfoorumi juht Klaus Schwab arutleb raamatus "Covid-19: Suur Lähtestamine" (COVID-19: The Great Reset) ühtse üleilmse digitaalse raha teemal. Tema sõnul on kommunistlik Hiina "ülejäänud maailmast krüptorahade vallas aastaid ees, arendades digitaalset raha, millega kaasnevad jõulised elektroonilised makseplatvormid". 

2020. aasta lõpus üllitas Rahvusvaheline Valuutafond ilmavõrgu päevikus postituse, milles kirjutati vajadusest kehtestada üle maailma Hiinaga sarnane sotsiaalse krediidi süsteem, mis hindaks inimese krediidivõimekust näiteks tema internetiotsingute ajaloo pealt.

Digitaalse raha käibele võtmise üle peavad täna aru teiste hulgas nii Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi kui Euroopa keskpangad.

Toimetas Karol Kallas