Migrandid ärplemas piirivalvuritega Bosnia-Horvaatia piiril Velika Kladušas käesoleva aasta 24. oktoobril. Foto: Scanpix

Austria meedia andmetel ootab Bosnias Velika Kladušas Horvaatiasse ja sealt edasi jõukamatesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse tungimise võimalust enam kui 20 000 valdavas osas nugadega relvastatud noort meest Pakistanist, aga ka Iraanist Alžeeriast ja Marokost.

Meediaga suhelnud Austria siseministeeriumi ametniku teatel on enamikel noormeestest ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti (UNHRC) ja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Lastefondi (UNISEF) poolt ettemakstud krediitkaardid.

Sloveenia ajakirjanduses väidetakse, et lisaks nugadele on rändajate käes nähtud ma matšeetesid.

Seejuures tuuakse ära, et paljud migrandid on hästi riietatud uute matkarõivaste ja –saabastega ning omavad nutitelefone.

Voice of Europe'i andmetel teatas MasterCard juba 2016. aastal, et on väljastanud ettemakstud pangakaardid "tagamaks pagulastele liikuvuse, paindlikkuse ja väärikuse."

Oma mulluses pressiteates kirjutas MasterCard koostööst George Sorosega, kes oli eraldanud migrantide tarbeks kuni 500 miljonit dollarit.

Relvastatud migrandid võivad tungida Euroopa Liidu liikmesriiki Horvaatiasse veel enne ÜRO rändeleppe eeldatavat ratifitseerimist suurema osa riikide poolt tänavu detsembris.

Austria siseministeeriumi ametniku sõnutsi ei kavatse Euroopa Liit Horvaatiat piiri kaitsmisel aidata. Siiski pidavat Frontex novembris just selle piirilõigu lähistel maha suure õppuse.

Sloveenia meedias avaldatud Twitteri link omaniku nimeta ning UNHRC ja Euroopa Liidu logodega pangakaardist avaneb siit.

Pagulaspangakaart. Foto: Twitter