Austria kantsler Sebastian Kurz (vasakul) ja asekantsler Heinz-Christian Strache pressikonverentsi andmas. Foto: Scanpix

Austria asekantsler Heinz-Christian Strache mõistis Brüsselis toimunud koosoleku kiiluvees Euroopa Liidu piirivalveagentuuri hukka kui "inimkaubandusega tegeleva organisatsiooni" ning lisas, et Frontex on "kõike muud kui piirivalve".

Strache (Vabaduspartei) mainis spetsiifiliselt Vahemerel toimuvaid nn päästeoperatsioone, mille käigus migrante võetakse tihtilugu pardale vaid mõnede kilomeetrite kauguselt Liibüa või teiste Põhja-Aafrika riikide rannikust ning tuuakse Euroopasse, vahendab Breitbart viitega Kronen Zeitungile.

Seetõttu ei ole Austria föderaalvalitsus eraldanud raha austerlaste läkitamiseks Euroopa Liidu välispiirile, kuna Frontex ei tule piiri kindlustamisega toime.

1. juulil alustab Austria oma Euroopa Liidu eesistumist ning Strache andis sellega seoses teada, et nad kavatsevad keskenduda senisest sootuks enam massiimmigratsioonile ja Euroopa Liidu välispiiri kindlustamisele.

Euroopa piirivalve teavitab rohke sisserände jätkumisest