Baieri peaminister Markus Söder (keskel) tervitamas Baieri piirivalvureid piiril Austriaga Kirchdorfis käesoleva aasta 18. juulil. Foto: Scanpix

Baieri uus piiripatrull on viimase kuuga esitanud enam kui 1750 tsiviil- ja kriminaalsüüdistust, sundides Angela Merkelit ja tema liitlasi oma “avatud piiride” poliitikat koomale tõmbama.

Liidumaa piirivalvurid on arreteerinud üle 500 tagaotsitava ning peatanud enam kui 220 katset ebaseaduslikult piiri ületada, teatas Baieri siseminister Joachim Herrmann.

Muljetavaldavad näitajad on saavutatud vaatamata sellele, et kohe pärast Baieri piirivalve asutamist käesoleva aasta 18. juulil piiras Saksa föderaalvalitsus oluliselt nende volitusi, vahendab InfoWars.

Nimelt on Baieri ametnikel lubatud viia läbi pistelisi kontrolle üksnes föderaalvalitsuse loal ning nad ei tohi ühepoolselt tegutseda.

Hetkel on Baieri piirivalve palgal 500 töötajat, kuid Herrmanni sõnutsi kasvab nende arv 2023. aastaks tuhande peale.

Kõik see oleks võimatu, kui avalik arvamus Saksamaal poleks pöördumas Merkeli immigratsioonipoliitika vastu. Juba on valitsev koalitsioon sõlminud lepped Hispaania ja Kreekaga saatmaks tagasi migrante, kes eelnevalt esitasid varjupaigataotluse väljaspool Saksamaad.

Nagu kirjutas Deutsche Welle, hakkas Saksamaa “sõlmima kahepoolseid migrandileppeid Lõuna-Euroopa riikidega pärast kantsler Angela Merkeli kompromissi oma siseministri Horst Seehoferiga (Baierist – toim), millega lõppes nädal aega väldanud vaidlus, mis ähvardas lõhestada koalitsiooni.”

Saksa portaal tuletas lugejatele meelde, et  “Seehofer ähvardas algselt sulgeda Saksamaa lõunapiiri, et migrantide sissevoolu peatada – ning lubas alles pärast seda Merkelil katsuda Vahemere maadega omaenda diile teha.”

Kriisikohtumine: Seehofer arutab politsei ja luurega Merkeli poliitika tagajärgi

http://objektiiv.ee/seehofer-merkelist-ma-ei-saa-selle-naisega-enam-koos-tootada/