10. november 2015: piir ei pea ja migrante muudkui saabub Lesbosele. Foto: Alkis Konstantinidis, Reuters/Scanpix

Kreekas viibiva sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna sõnul ei ole seal märgata mingit piirikontrolli ega paista ka soovi piir migrantidele sulgeda. Pigem näib olevat tegemist suure poliitilise mänguga – saabujatel lastakse takistamatult Euroopa Liitu siseneda.

"Kreeka poliitika on võtta need põgenikud vastu võimalikult sujuvalt ja juhtida nad läbi Kreeka Euroopa poole teele. Saabujad lähevad pea sajaprotsendiliselt edasi selliste riikide nagu Saksamaa ja Rootsi suunas. Aasta lõpuks ennustatakse, et läbi Kreeka tuleb Euroopasse miljon inimest, praeguse seisuga on tulnud 600 000," rääkis Margus Tsahkna.

Minister nimetas seda, kuidas Türgi poolt on organiseeritud ränne Euroopasse, väga mastaapseks ja sujuvalt korraldatud inimkaubanduseks.

Tsahkna lisas, et Eesti ei ole praegu migrantide sihtriik ja kui nendega rääkida, siis ega keegi neist Eestist midagi ei tea. See annab Eestile aega valmistuda ja läbi mõelda, kuidas toimida. "Meil paanikaks hetkel põhjust ei ole. Aga see kriis on siin päris võimas," ütles Tsahkna.

Loe lähemalt siit.