Oprah Winfrey rääkimas Michelle Obamaga raamatu "Becoming" Chicago esitlusel, 13.11.2018. Foto: Scanpix

Kunagi Ameerika Ühendriikide presidendiametit pidanud Barack Obama naine Michelle Obama rääkis vastselt Netflixis esilinastunud tema üleelamisi kajastavas filmis "Becoming," et laste saamine oli tema jaoks "järelandmine," mis maksis talle tema "unistused ja püüdlused."

Nais-Obama viitas oma ohverdusele kui ta rääkis filmitegijaile, kuidas ta on tahtnud saada oma mehe, Barack Obamaga, "võrdseks," vahendab Breitbart.

"Minu suhe Barackiga keskendus alati võrdsele partnerlusele," meenutas Michelle Obama. "Ma tahtsin selle väga kindlate arvamustega mehe kõrval omada enda arvamust ja see tähendas enda kokku võtmist ning püüdmist jõuda tasemeni, kus ma oleksin temaga võrdne."

Kuid paraku Obamade kahe tütre, Malia ja Sasha, sünd muutis abileupaari suhteid.

"Asi, mis minu ambitsioonid kõrvale lükkas, oli meie laste sündimine. Ma ei olnud selleks päriselt valmis ja see tegi olukorra minu jaoks raskeks," kirjeldas oma üleelamisi nais-Obama. "Milleski pidi järele andma ja need olid minu ambitsioonid ja unistused."

"Ma ei teinud seda järelandmist, kuna tema (Barack) ütles, et "sa pead nüüd töölt ära tulema," kuid ma tundsin, et ma ei suuda enam kõike teha ja ma pean oma soove kokku tõmbama," jätkas ta.

Michelle Obama sattus käesoleval nädalal "Becomingus" öelduga veel uudistesse, kui teatas, et see oli tema jaoks "hoop näkku" kui hulk Ameerika Ühendriikide mustanahalisi jättis 2016. aasta presidendivalimistel hääletamata.

"Kõrgele jõudmine nõuab palju energiat ja me olime sellest pingutusest kurnatud … kui sa oled esimene ükskõik mis valdkonna must," nentis nais-Obama viidates tema ja tema mehe ebaõnnestumisele, et neil ei õnnestunud Hillary Clintonit presidendiks suruda.

"Teate, päeval kui ma lahkusin Valgest Majast, siis oli valus istuda seal [Donald Trumpi presidendiks vannutamise] laval ja teada, et palju meie rahvast [mustadest] ei hääletanud. See oli nagu hoop näkku," kirjeldas oma piinu Ameerika Ühendriikide endine esimene proua.

"See ei olnud ka ainult nende valimiste teema, vaid ka kõigi vahevalimiste, iga korra kui Barack ei pääsenud Kongressi, mida ta nii väga vajas, teema ja see juhtus ainult selle pärast, et meie rahvas ei andnud näole," jätkas ta kurtmist. "Peale kõike seda vaeva [mida meie, Obamad, nende, mustade, jaoks nägime], nad lihtsalt ei lasknud ennast valimistest segada. See on minu jaoks traumeeriv."

"Becoming" (kellekski saamine, muutumine, sünnis) filmi kirjeldatakse kui "intiimset vaadet endise esimese proua Michelle Obama ellu." Selles kajastatakse proua Obama 2018–2019 aastatel toimunud 34 Ameerika Ühendriikide linna hõlmanud mälestusteraamatu "Becoming" esitlustuuri. Seda ringkäiku haldas kontserdikorraldaja Live Nation ja see osutus menukaks.

"Becoming" esilinastus Netflixis 6. mail. Esilinastust saatnud kommentaaris teatas nais-Obama, et tema raamatu esitlusringkäigu kogemus "tegi mulle selgeks, et see, mida me [Michelle Obamaga ühte moodi mõtlevad inimesed] ühiselt jagame, on sügav ja tõeline ning sellega ei tohi jamada."

"Me vaatasime tagasi ja kujutasime ette paremat homset. Rääkides "kellekski saamise" (muutumise vms) ideest, paljud meist julgesid oma lootused valjult välja öelda," rääkis Barack Obama naine. "Ma pean [selle tuuri] mälestusi ja sealt saadud ühtsuse tunnet kalliks, täna, ajal kui me kõik üheskoos püüame üle saada sellest pandeemiast, kallimaks kui eales varem. Kallimaks täna, ajal kui me kanname hoolt endale kallite inimeste eest, aitame kogukonda, üritame hakkama saada oma kooli ja tööga ning samal ajal seisame silmitsi suurte kaotuste, segaduste ja ebakindlusega."

Toimetas Karol Kallas