Üheksat terrorirünnaku ohvrit Müncheni ostukeskuses mälestavad Saksa president Joachim Gauck, tema elukaaslane Daniela Schadt, Saksa kantsler Angela Merkel ja Saksimaa kuberner Stanislaw Tillich. Foto: Matthias Schrader. AP/Scanpix

Saksamaa kantsler Angela Merkel kaalub taganemist oma avatud uste poliitikast sisserändajate suhtes pärast seda, kui tema erakond pühapäeval Berliini kohalikel valimistel võimult maha hääletati.

Nagu kirjutab Deutsche Welle, oli Merkeli kristlike demokraatide (CDU) jaoks tegemist kõige kehvema tulemusega Saksamaa pealinnas läbi aegade.

Merkel kutsus kokku pressikonverentsi ning võttis kaotuse eest vastutuse, vahendab The Daily Caller.

Nagu kinnitas kantsler, on ta valmis muutma pagulaspoliitikat, kui sakslased seda tahavad.

“Kui inimesed ütlevad, et kontrollimatu, registreerimata immigratsiooni olukord ei peaks korduma, siis ma võitlen selle eest, et see ei korduks,” sõnastas Merkel oma seisukoha. “Keegi ei taha seda olukorda, ja mina ka mitte.”

Merkel ütles, et ta “keeraks aja tagasi palju, palju aastaid”, kui võimalik, et paremini valmistuda mullusuvel kogetud “humanitaaršokiks.”

Paljud CDU valijad on pöördunud islami suhtes kriitilise erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) poole, protestiks miljoni migrandi lubamise vastu Saksamaale möödunud aastal.

Merkel lubas aga kanda hoolt, et Saksamaa alati moslemitele avatuks jääks.

“Kui inimesed ei taha moslemitest varjupaigataotlejaid pelgalt nende religiooni tõttu, siis on see meie partei ja Saksamaa põhimõtete vastu,” kinnitas kristlike demokraatide liider.