Joe Biden. Foto: Scanpix

USA demokraadist president Joe Biden teatas, et kui ta tervis praegusest halvemaks ei lähe, kandideerib ta järgmistel presidendivalimistel teiseks ametiajaks, kirjutab The Post Millennial.

Telekanal ABCle antud intervjuus ütles Biden, et talle meeldiks eriti kandideerida Donald Trumpi vastu. "Austan saatust. Saatus on mu ellu sekkunud paljudel kordadel. Kui ma olen sama terve kui praegu, siis kandideeriksin uuesti," sõnas Biden.

USAs oodatakse aga üldiselt pigem uue demokraatide kandidaadi esilekerkimist. Isegi telekanal CNN on koostanud nimekirja võimalikest alternatiividest Bidenile, viidates viimase vanusele ja hiljutistele skandaalidele. Tsentristlik väljaanne The Hill on välja pakkunud praeguse asepresidendi Kamala Harrise kui kõige tõenäolisema variandi, keda ühe demokraatide valijate küsitluste kohaselt toetab tervelt 31 protsenti tõenäolistest valijatest.

Samuti on esile toodud praegust transpordiministrit Pete Buttigiegi, senaator Elizabeth Warrenit ning vasakäärmuslike vaadete poolest tuntud Alexandria Ocasio-Cortezi.

Toimetas Jaanus Vogelberg