Atlanta tähestikurahvas rõõmustab Bideni võidu üle USA presidendivalimistel. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide järgmiseks presidendiks saav demokraat Joe Biden kinnitas oma toetajatele, et oma esimesel presidendiks olemise päeval alustab ta seadusandlusest kahe soo eemaldamise ja "transsoolisi" inimesi toetavate poliitikate kehtestamisega.

Breitbart vahendab Bideni eelmise aasta säutsu:

Olgu see selgelt välja öeldud: transsooliste võrdsus [teiste sugudega] on meie aja kodanikeõiguste [kõige tähtsam] küsimus. Kui teema puudutab inimeste põhiõiguseid, ei ole ruumi mitte mingisugusteks kompromissideks.

Bideni koduleheküljelt leiab lubaduse:

Ametisoleku esimesel päeval taastab Biden [Barack] Obama–Bideni ametiaja juhised, mille [Donald] Trumpi–[Mike] Pence'i administratsioon tühistas, millega taastatakse muutsooliste üliõpilaste ligipääs nende sooidentiteedile vastavatele spordialadele, tualett- ja riietusruumidele. Ta annab oma haridusministeeriumile käsu jõuliselt kehtestada ja uurida muutsooliste õpilaste kodanikuõiguste rikkumisi.

Obama aja "juhised" ütlesid lahti kahe bioloogilise soo teadusest, kehtestades 1972. aasta haridusseadustiku muudatused (Title IX), millega keelati ära õpilaste sooline diskrimineerimine nende sooidentiteedi, sealhulgas "transsoolisuse" alusel.

Oktoobris üllitas Biden avalduse, millega toetas laste, kes kannatavad nõndanimetatud "soodüsfooria" käes, "soomuutmist". Telejaama ABC korraldatud kõnekoosolekul väitis Biden, et kaheksa aastastel lastel peab olema õigus otsustada, kas nad on "transsoolised".

"Idee, et kaheksaaastane laps, kümneaastane laps, otsustab, teate küll: "Ma tahan olla transsooline. Ma arvan, et mulle meeldiks see. See teeks minu elu palju kergemaks. Sellise lapse puhul ei tohi olla mingisugust diskrimineerimist," rääkis Biden.

Demokraadist USA presidendiametisse saanud poliitik on lubanud esimese saja päeva jooksul kehtestada samuti võrdsuse seaduse (Equality Act), millega kaotatakse ära üleriigiline ainult kahe soo tunnistamine.

Võrdsuse seadusega kirjutatakse föderaalsesse seadusandlusesse "transsooliste" tualettruumid, kaotatakse ära ainult naiste spordialad, sunnitakse kasutama inimeste endi eelistatud soolisi asesõnu (nt "ze" ja "zir") ja kehtestatakse hulk teisi eesõiguseid.

USA kongressi demokraadist spiiker Nancy Pelosi on juba kinnitanud, et tema on võrdsuse seaduse kehtestamisega nõus. 1. jaanuaril käesoleval aastal teatas ta, et kongressi tegevust reguleerivate uute reeglitega kaotatakse ära soolised terminid, nagu näiteks "isa, ema, poeg ja tütar", ehk kõik nimisõnad, mis osutavad mees- ja naissoole.

Eeldatavalt asub Biden Ameerika Ühendriikide presidendiametisse kolmapäeval 20. jaanuaril 2021.

Toimetas Karol Kallas