USA president Joe Biden. Foto: Scanpix

USA-Mehhiko piiril valitseb kaos, kuna tuhanded migrandid on USA president Joe Bideni avatud piiride poliitika tõttu üritamas riiki siseneda, Biden ise aga teatas värskelt, et nad peaksid kodumaal püsima, vahendab Breitbart.

Teisipäeval ABC-le antud intervjuus ütles Biden, et migrandid ei peaks praegu oma linnadest, küladest ja kogukondadest lahkuma. "Saan öelda selgelt – ärge tulge," sõnas president.

Vabariiklased süüdistavad Bidenit aga Trumpi rangema immigratsioonipoliitika tagasipööramise katsetes. Sisejulgeolekuminister Alejandro Mayorkas on teatanud, et soovib majandusmigratsiooni suurendada. Asüülisüsteem on tema märtsi keskel tehtud avalduse kohaselt aga juba aastaid hädasti ümberkujundamist vajanud. Mayorkas lubas lihtsustada üksi riiki saabunud laste suunamist kasuperedesse ja muude sääraste lahenduste kasutamist. Lisaks lubas ta lühendada "aastatelt kuudele" asüülitaotluste ülevaatamise protsessi.

Biden on sihikule võtnud ka Trumpi poolt ehitatud piiritara ning lõpetanud viimase poolt Mehhikoga sõlmitud leppe, mille kohaselt hoidis Mehhiko migrante oma territooriumil, kuni nende asüülitaotlusi üle vaadati.

Veebruari jooksul pidas USA kinni üle 9000 saatjata migrandist lapse.

Toimetas Jaanus Vogelberg