Joe Biden CNNi kõnekoosolekul 16.02.2021. Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Joe Bideni sõnul "meeldivad talle lapsed rohkem kui inimesed" ja Hiina Kommunistliku Partei esimees võib uiguuridega käituda, kuidas heaks arvab, kuna "kombed on erinevad".

Uudisteportaali Breitbart ajakirjanik Wendell Husebo kuulas teisipäeval 16. veebruaril telekanalis CNN üle kantud Joe Bideni kõnekoosolekut ja toob välja USA presidendi seitse kõige piinlikumat momenti:

1. Bideni sõnul ei oska "vähemused" ilmavõrku minna ega seda kasutada.

2. Peale Ameerika vähemuste kommentaari hakkas Biden rääkima Hiina vähemustest ja sellega seonduvast uiguuride inimõiguste kuritarvitustest, kelle saatuse osas on ohtralt tõendeid, et neid on massiliselt koonduslaagritesse saadetud.

Bideni sõnul "ei hakka ma midagi ütlema selle vastu … mida ta [Hiina juht Xi Jinping] teeb uiguuridega. Seejärel ta rõhutas, et "ta [Xi] saab sellega hakkama" selgitades, et "seal on kultuuriliselt erinevad normid", kuidas inimesi peaks kohtlema.

3. "Kõik teavad, et mulle meeldivad lapsed rohkem kui inimesed," üritas Biden nalja visata.

4. Kui tema käest küsiti, miks valitsuse algne plaan avada koolid üle riigi viiel päeval nädalas, muutus veebruari teisel nädalal üheks päevaks, väitis Biden: "See oli kommunikatsiooniviga."

Järgmise päeva hommikul üritas Kamala Harris telekanali NBC saates Today Bideni sõnu siluda teatades, et "õpetajad peavad olema prioriteet". Teadlaste sõnul pole vaja koolide avamiseks kõiki õpetajaid vaktsineerida.

5. Koroonaviiruse teemal jätkates kuulutas Biden: "Meil ei olnud vaktsiini kui me tulime ametisse." Esimene Pfizeri vaktsiinidoos manustati 14. detsembril ja Moderna oma 22. detsembril.

6. Kõnekoosoleku lõpu poole uuriti igasugust dementsust salgavalt Bidenilt: "Te olete juba pikka aega veetnud Pennsylvania Avenüü majas number 1600 (Valge Maja), kuid nüüd te elate seal ja te olete president. Möödas on juba neli nädalat. Kuidas tundub? Kas midagi on muutunud?

Biden vastas: "Ma ärkan igal hommikul üles, vaatan Jillile [Bideni naine Jill Biden] otsa ja küsin: kus põrgus me oleme?"

7. Mõned sekundid hiljem jätkas Biden, ilmselt endale aru andmata, mis mulje see jätab temast, Barack Obamast ja nendevahelistest suhetest, et Obama ei kutsunud teda tema asepresidendiks olemise ajal mitte kunagi Valge Maja presidendi residentsi [kus presidendid ametis olles elavad]. Biden oli asepresident kaheksa aastat. 

Toimetas Karol Kallas