Kohvik avatud. Foto: Bigstockphoto

Kanada Briti Columbia provintsis on kasvamas vastupanu vaktsiinipassi juurutamisele, kuna paljud ettevõtjad peavad seda põhiseadusevastaseks meetmeks, vahendab LifeSiteNews.

Paljud Kanada Briti Columbia provintsi ettevõtted, sh ka näiteks põllumajandusettevõtted ja muusikakoolid, on hakanud vastu provintsi valitsuse otsusele hakata alates 13. septembrist ilma erandita nõudma paljude kohtade, nagu näiteks kinode, baaride, restoranide ja spordisündmuste külastamisel vaktsineerimispassi. Algatus on saanud alguse Facebook'is, kus lühikese ajaga on initsiatiiviga "BC Business Against Health Pass" liitunud pea 114 000 liiget, kusjuures grupp loodi alles 24. augustil. 

Algatuse lehel on kirjas, et "see on ettevõtjate jaoks, kes usuvad, et vaktsiinipass on põhiseadusevastane."

"Me usume tervise privaatsusesse ja isiklikule valikule. Meie õiguste ja vabaduse harta on võõrandamatu ja primaarne. Hoidkem kokku ja seiskem vaba Kanada eest ning toetagem ettevõtteid, mis jagavad meie väärtusi," seisab lehel.

Paljud algatusega liitunud ettevõtjad ja asutused on postitanud ka teate, et nemad ei küsi kelleltki vaktsiinipassi.

Kolmapäeval olid provintsi paljudes linnades, sh Vancouveris ja Victorias, meeleavaldused vaktsiinipassi ja tervishoiutöötajata kohustusliku vaktsineerimise vastu. 

Briti Columbiast saaks kolmas provints Manitoba ja Quebeci järel, kes seab sisse vaktsiinipassi nõude. Ontario kavatseb selle sammu astuda 22. septembril.

Sarnane vaktsiinipassivastane algatus, nagu Briti Columbias, on tekkinud ka Ontarios nime all "Ontario Businesses Against Health Pass", millel on juba üle 100 000 liikme. 

Kanada peaminister Justin Trudeau teatas hiljuti, et alates oktoobrist nõutakse vaktsiinipassi nii Kanada siselendudel, rongides kui ka praamidel. 

Toimetas René Allik