Foto illustratiivne. Allikas: Scanpix

Ühendkuningriigi valitsus astub järgmise sammu sooideoloogia juurutamiseks ühiskonnas. Õppeaastast 2020-2021 muutuvad keskkoolis – st juba alates viiendast eluaastast – kohustuslikuks homo- ja transseksuaalsuse õppetunnid.

Voice of Europe'i sõnul on uus õppeprogramm kogunud enam kui sada tuhat vastuallkirja. Kuid see ei veena Briti valitsust peale kuue kuu pikkust konsultatsiooni haridusametiga (Department of Education) valminud programmist loobuma.

Seksuaalvähemustega seotud teemasid tutvustatakse lastele alates viiendast eluaastast.

Põhikooli õppematerjale katsetatakse hetkel Birminghami moslemikooli õpilaste peal. Õppematerjalidest võib leida näiteks raamatud "Tango Makes Three" ja "My Princess Boy". Esimene räägib kahest homopingviinist, kes hauvad endale võõra pere munast lapse. Teises on peategelaseks tumedanahaline laps, kellele meeldib kanda vastassoo rõivaid.

Ettepanek on tekitanud vastuseisu mitme konservatiivse kogukonna poolt, teiste seas kohalike islamiusuliste ja juutide seas. Juudi rabid viitasid oma murekirjas, et sedalaadi koolitundide kohustuslikuks muutmine võib kaasa tuua selle, et vanemad hakkavad lapsi kogu Briti haridussüsteemist eemale hoidma. See, iseenesest, oleks Briti seaduste järgi lubatud.

Toimetas: Lennart Käämer