Briti politseikaplan Brian Ross kinnitas päevalehele The Telegraph, et peale traditsioonilist abielu kaitsvaid postitusi oma blogis, kutsuti ta vanemohvitseri jutule ja vallandati, kuna tema vaated polnud kooskõlas politseiüksuse homoseksuaalsust puudutava võrdsus- ja erinevuspoliitikaga.
Kuigi politsei pressiesindaja sõnul oli Ross'i vallandamise põhjuseks ka tema muud probleemid nagu "kaplanitöös kasutatud meetodid ja dress-code'i rikkumised”, siis on ilmne, et peamiseks põhjuseks oli siiski "politseiüksuse võrdsus- ja erinevuspoliitika", mis ei luba ametiisikutel oma ametialases positsioonis olles väljendada südametunnistusest ja usuvabadusest lähtuvaid seisukohti. Ross'i juhtum on aga seda häirivam, et tööandja luges tema isiklikus blogis avaldatud seisukohti ja pani hr Ross'i nende eest ka tööalaselt vastutama.
Pressiesindaja ei näe poitsei toimimises vähimatki probleemi ja kinnitab autentses orwellikus vaimus, mis ei jää palju alla Sir Humphrey parimatele välgatustele BBC seriaalis “Yes, Minister”:
“Samal ajal kui üksus austab täielikult nii Ross’i kui kõikide töötajate isiklikke poliitilisi ja religioosseid tõekspidamisi, ei ole neil politseiüksust esindades lubatud neid avalikult väljendada, kuna politsei on vastavalt seadusele jõuliselt kinnistunud erinevus- ja võrdsuspoliitikaga apoliitiline organisatsioon (apolitical organisation with firmly embedded policies which embrace diversity and equality).
Traditsionaalse abielu eest võitleva kodanikuühenduse Coalition For Marriage’i kampaaniadirektor Colin Hart pole juhtunust aga sugugi üllatunud: „Me oleme pidevalt hoiatanud, et abielu määratluse muutmine viib välja kõikmõeldavate tagajärgedeni, nende hulgas oma tõekspidamiste tõttu töökohalt väljaviskamiseni. Me oleme juba tuttavad Adrian Smithi juhtumiga, kus Traffordi kinnisvarahalduril vähendatakse palka ning ta tagandatakse juhtivalt töökohalt“.
Adrian Smith, 55, kaotas oma kinnisvarahalduri positsiooni ja 40% palgast peale FB kontole postitatud avaldust, et kiriklik homopulm oleks juba "liiga kaugele läinud võrdsus". Smith astus aga oma õiguste kaitseks välja ja hiljem võitis ta kõrgema astme kohtus tööandja vastu tõstatatud kohtuhagi, pälvides oma tegutsemisega isegi mõne briti homoõiguslase nagu Peter Tatchell'i sümpaatia, kes nimetas Smith'i vastu rakendatud meetmeid liialduseks.
Smithi kaasust kommenteerides nentis religioosse tagakiusamise vastase seadusandluse ekspert Neil Addison, et "vihakõne ja -kuritegude vastane obsessioon on sünnitanud uue põlvkonna maksumaksjate rahaga üleval peetud hereesiakütte."