Endine mees ja nüüdne Uruguai senaator Michelle Suarez võitleb ühtlasi nii naiste kui üldse kõigi õiguse eest tunda end lihavana võrdväärsena. Foto: Scanpix

Suurbritannia sõnutsi peaks ÜRO loobuma oma dokumentides terminist "rasedad naised" ning kirjutama poliitkorrektselt "rasedad inimesed".

Kui ÜRO kirjutab jätkuvalt "rasedad naised", diskrimineerib globaalne organisatsioon rasedaid, kes esinevad meestena, arvab Suurbritannia.

Näitena tuuakse koht kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvahelises paktis, kus nõutakse, et surmanuhtlust "ei tohi saata täide rasedate naiste puhul."

Sinna tuleks kirjutada "rasedate inimeste puhul".

Samal ajal pingutab Briti "konservatiivne" valitsus selle nimel, et sugupoole avaldamine oleks rahvaloenduste puhul vabatahtlik ning sooline kuuluvus antaks üleüldse inimeste enda määratleda.

Kriitikud hoiatavad, et tulemuseks võib olla bioloogiliste meeste seaduslik õigus kasutada naiste haiglapalateid, tualette ja riietusruume, ning seljatada spordivõistlustel õrnema soo esindajaid.

Värskeimate andmete valguses paistab, et Briti valitsus on end ülaltoodud nõudest distantseerinud, kuid seisab ikkagi vankumatult nn transsooliste inimeste õiguste eest.

Sõnapaar "rasedad naised" olevat Briti valitsuse poolt siiski lubatud.