Kaader multifilmist "Emma". Pilt YouTube'i ekraanitõmmis

Viimase kahe kuu jooksul on nii Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuur kui armee üllitanud värbamisreklaame, mis on küllastunud homoseksualismist ja kriitilisest rassiteooriast.

Esmalt ilmus märtsikuus CIA ametlikus YouTube'i kanalis reklaam, mis kandis pealkirja "CIA inimesed" (Humans of CIA). Antud video on konkreetselt sihitud – kasutades konservatiivse ajakirjaniku John Nolte sõnu – "kõige häbitumate, nartsissistlike, groteskselt egoistlike inimeste, kelleks on progressiusufanaatikutest (virgunud) milleeniumilapsed," värbamiseks.

CIA värbamisvideo staariks on Ladina-Ameerika taustaga naisterahvas, kes kiitleb mitte oma saavutustega Agentuuris, vaid oma identiteedi, rassi, soo, seksuaalsuse ja isegi "üldise ärevushäirega".

"Ma olen ilma vabandamata selline, milline ma olen ja ma tahan, et ka sina oleksid piinlikkust tundmata sina ise," kuulutab reklaami kõneisik.

Veel kõlavad videos laused, nagu:

"Ma olen värviline naine."

"Ma olen cissooline milleeniumilaps."

"Mul on diagnoositud generaliseerunud ärevushäire."

"Ma olen intersektsionalist."

Videol on käesoleva loo kirjutamise hetkel 307 576 vaatamist. Video on püstise pöidlaga heaks kiitnud 949 ja maha laitnud (pöial alla) üle 17 000 inimese.

Käesoleval nädalal ilmus USA armee värbamisteenistuse GoArmy YouTube'i kanalis multifilm, mis kandis pealkirja "Emma".

Reklaammultifilm algab looga, kuidas Californias kasvab kahe armastava ema peres väike tüdruk Emma. Emmal on tüüpiline lapsepõlv, ta käis balletitrennis, mängis viiulit, temast sai sotsiaalse õigluse sõdalane – tänu millele ta arvab, et ta on seisnud vabaduse eest juba alates varasest lapsepõlvest. 

Emma võimsaks rollimudeliks on tema kaks ema, kellest üks vahepeal invaliidistub, kuid taas jalule tõuseb, ning Emma teise emaga abiellub.

Emma läheb ülikooli, kus ta kuulub "jõuliste naiste" korporatsiooni. Pärast ülikooli väljakutseid otsides satub ta kokku armee värbajaga ja astub Armeesse, kus temast saab Partiot õhukaitsesüsteemi operaator.

Multifilm on väidetavalt tehtud päris inimese, Emma Malonelordi, elust.

Videole on käesoleva loo kirjutamise hetkel antud 257 poolt- ja üle 10 000 vastuhääle.

Märtsis teatas Hiina Rahvavabariigi Haridusministeerium, et vastukaaluks meessoo üha suuremale naisestumisele soovitakse käivitada "poistest meeste tegemise programm", mille eesmärgiks on, et poisid tahaks taas olla "sõjaväe kangelased".

Toimetas Karol Kallas