Hillary (pahemal) ja Bill Clinton 20. jaanuaril Donald Trumpi kui USA presidendi ametissekinnitamise tseremooniale sammumas. Foto: Scanpix

Värskelt tulipunkti tõusnud USA-Vene uraaniskandaali tõttu osteti läinud nädalal Amazonis ära kõik pehmekaanelised “Clinton Cashi” ehk “Clintonite raha” eksemplarid.

Tegemist on Breitbarti vanemtoimetaja Peter Schweizeri raamatuga “Clinton Cash: The Untold Story of How and Why Foreign Governments and Businesses Helped Make Bill and Hillary Rich“ ehk vabas tõlkes “Clintonite raha: jutustamata lugu sellest, kuidas ja miks välisriikide valitsused ning ärimaailm Bill ja Hillary Clintoni rikkaks tegid“.

Nagu kirjutasid antud teemal Uued Uudised, “ilmub tõde päevavalgele“ ning “tõeline Kremli käepikendus oli hoopis Hillary Clinton.“

Samal ajal on selgunud, kuidas Clintoni kampaania korraldas nn Venemaa mõjude uurimist omaenda valimiskaotuse kontekstis ning rahastas olulisel määral uurimist, mis viis nõndanimetatud Venemaa toimikute loomiseni.

Tegemist oli tõestamata, vigaselt kirjutatud, piinliku ja ropusisulise materjaliga, mida ka Eesti peavoolumeedia otsekohe võimendada võttis.

Trump nõudis eile Twitteri vahendusel Hillary Clintoni arvukate skandaalide uurimist.

Breitbarti lugejad on oma kommentaarides juhtinud tähelepanu sellele, et justiitsministeerium ja justiitsminister Jeff Sessions töötavad (või peaksid töötama) Trumpi enda alluvuses.