Foto: Bigstockphoto

 

Missouri osariigi esindajatekoja saadik Holly Jones on koostöös Ohio advokaadi Thomas Renziga töötanud välja osariigi tasandi seaduseelnõu, mis kohustaks toidutootjaid markeerima vastavasisulise märgistusega kõik tooted, mis on saadud mRNA vaktsiiniga kokku puutunud loomadelt. 

Tuntud ka kui Missouri esindajatekoja eelnõu 1169 toodi see esmakordselt osariigi parlamendi ette käesoleva aasta veebruaris. Eelnõu ei hõlma endas üksnes toiduainetööstuse poolt toodetud produkte, vaid mis tahes tooteid, mille kasutamine võiks tarbijate organismi viia mRNA vaktsiinide poolt kontamineeritud aineid. 

Seadusandjate kavandatud eelnõu mõte oleks kehtestada osariigis laialdaselt "informeeritud nõusoleku" põhimõtet, mis koroonapandeemia käigus suuresti üle parda visati. 

Juhul kui õigusakt peaks vastu võetama, saaksid Missouri osariigi elanikud teha informeeritud valikuid oma tarbimismustrites ning soovi korral vältida liha ja munatooteid, mis pärinevad mRNA vaktsiinidega vaktsineeritud loomadelt ja lindudelt. 

Suure tõenäosusega on mRNA poolt kontamineeritud lihatooted sattunud ringlusesse juba alates 2013. aastast, mil miljardärist eugeeniku Bill Gatesi programmid tõid esmakordselt mRNA tehnoloogial põhinevad vaktsiinid loomakasvatusse. 

Paraku on mRNA tehnoloogial põhinevat meditsiini revolutsiooni toetamas ka muudes küsimustes tihti Gates'ile vastandunud miljardär Elon Musk. "Kuigi see pahandab paljusid inimesi, ma pean rõhutama, et mRNA tehnoloogia kätkeb endas uusi unikaalseid võimalusi… tegemist on paradigma nihkega meditsiinis, mis on võrreldav digitaalse revolutsiooniga," märkis Musk. 

Musk väljendas oma arusaamu järgnevalt: "Kuigi Covidi mRNA doseerimise tase oli liiga kõrge ning ehitada programm üles miljonitele tõhustusdoosile oli idiootne ning põhjustas rohkem kahju kui kasu, olen siiski arvamusel, et sünteetiline mRNA on kõige kindlam viis saada võitu paljudest tõbedest, sealhulgas vähktõvest". 

Toimetas Adrian Bachmann