India peaminister Narendra Modi eile Davosis "meie kõigi" nimel kõnet pidamas. Foto: Scanpix

Eile Davosis alanud majandusfoorumil avakõne pidanud India peaminister Narendra Modi nimetas üheks peamiseks maailma ähvardavaks ohuks vastuseisu globalistlikule poliitikale.

“Globaliseerumise vastu on pead tõstmas protektsionistlikud jõud, kelle eesmärgiks pole üksnes ise globaliseerumist vältida, vaid nad tahavad samuti pöörata tagasi selle loomuliku voolamise,” ütles Modi.

“Selle kõige tulemuseks on, et me oleme tunnistajateks uut tüüpi tariifidele ja mittetariifsetele tõketele,” vahendab Breitbart ning toob esile, et Modi märkused vallandasid meedias kajastused, otsekui kujutanuks ta kõne otsest torget USA presidendi Donald Trumpi poliitikale seada “Ameerika esikohale” (America First).

Teatavasti kehtestas Trump esmaspäeval tariifid imporditud pesumasinatele ja päikesepaneelide komponentidele, tulenevalt tõenditest, et “välisimpordi kasv… kahjustab oluliselt kohalikke tootjaid.”

“Me kõik, me oleme ühte liidetud kui üks perekond,” kuulutas varasemalt globalismile pigem vastandunud ja veel hiljuti Trumpiga ühte patta pandud Modi. “Meie saatus on ühine lõng, mis kõiki meid kokku seob.”

Trump peaks saabuma Davosisse homme ning pidama kõne reedel ehk foorumi viimasel päeval.

“Modi kirjutas oma avakõnes alla globalistlikule agendale,” kommenteerisid India peaministri avaldust kristliku tele- ja raadiojaama TruNews reporterid, kes viibivad Davosis Valge Maja kutsel eesmärgiga tagada muuhulgas Ühendriikide presidendi sõnavõtu adekvaatne kajastus.

Avapäevast jäi TruNewsi meeskonnale muuhulgas eriliselt meelde teadusele pühendatud paneeldiskussioonil väljakäidud hinnang, et rahvuslus on teaduse vaenlane.

Huvipakkuv oli ka ettepanek väljastada teadlastele globaalne viisa liikumiseks kogu planeedil, samuti kõigi maailma laste kohustuslik vaktsineerimine ja globaalsesse registrisse sisestamine.