Euroopa Komisjoni hoone üle ja ümbrusse Brüsselis on laskumas õhtune hämarus. Diplomaatidele tähendab see vajadust olla valvsad ning hoiduda eemale teatud toitlustusasutustest. Foto: TPCOM/Flickr

Euroopa välisteenistus on ametlikult hoiatanud Euroopa Liidu diplomaate "ligikaudu 250 Hiina ja 200 Vene spiooni" viibimise eest Brüsselis, kes Welt am Sonntagiga rääkinud allikate andmetel olevat eriliselt aktiivsed keset kõnealuse linna Euroopa kvartali ööelu.

Diplomaadid ütlesid Saksa ajalehele, et hoiatuses on mainitud konkreetseid kohvikuid ja restorane Euroopa Komisjoni peakorteri lähistel.

Oma artiklis kirjutab Welt diplomaatide ja neid saatvate atašeedega tutvust sobitavatest Venemaa, Hiina ja isegi USA spioonidest Brüsselis kui "avalikust saladusest".

Lisatud on viide Leedu luureteenistuste värskele raportile, mille kohaselt on "Hiina majanduslike ja poliitiliste ambitsioonide kasvades Leedus ja teistes NATO ja ELi [liikmes]riikides on Hiina luure- ja julgeolekuteenistused muutunud üha agressiivsemaks."

Uudist vahendanud ZeroHedge ei ole veendunud, et Brüsseli pubide määratlemine "no-go tsoonidena" võiks piirata diplomaatide läbikäimist potentsiaalsete spioonidega õhtuses Brüsselis.

Toimetas Urho Meister