Libanaisest 27-aastane "hunt" Pilt: filmi "Kes on naine?" ekraanitõmmis

Meediaportaal Daily Wire riputas "uhkuse" kuu puhul Twitterisse tasuta vaatamiseks sooväänamise tausta, absurdsust ja julmust paljastava dokumentaalfilmi "Kes on naine?". 

2022. aasta 1. juunil esilinastunud dokumentaalfilmi "Kes on naine?" (What is a Woman?) autor on Daily Wire'i toimetaja Matt Walsh. Tasuta saab seda vaadata alates neljapäevast, 1. juunist. Alguses Twitteri asjapulgad piirasid "vihkava sisu" (hateful content) ja "valesoostamise" (misgendering) ettekäändel filmi nähtavust, kuid Elon Muski sekkumise järel piirangud eemaldati, vahendab Daily Wire.

Teadaolevalt on Twitterist selle filmi tõttu töölt lahkunud kolm juhtivat töötajat.

Dokumentaalfilmi sisuks on arutelud erinevate inimestega sootüsistamise teemal. Seda nii sooväänamise pooldajate kui vastastega. Intervjuud on tehtud teiste hulgas lapsi lõikuvate ja neile hormoone söötvate arstidega, lapsevanemate, aktivistide, ametnike, sooväänamist kahetsevate inimeste, ennast hundiks pidava libasoolise naise kui Jordan Petersoniga

Musk vabandas algselt seatud piirangute pärast ja kinnitas, et tegemist on linateosega, mida peaks vaatama iga lapsevanem. Ettevõtja sõnul on selline sisu Twitteri platvormil "kindlasti lubatud".

Kolme esimese tunni jooksul vaatas filmi miljon inimest. Käesoleva artikli kirjutamise hetkel (ca 11:00, 05.06.2023) on seda tehtud ligi 170 miljonil puhul ja seda on jagatud 165 000 korral.

Progressiusklike korporatiivsetes meediakanalites, sotsiaalmeedias ja aktivistide hulgas on filmi tasuta linastumine põhjustanud hüsteeria- ning raevulaine.

Küsimus "Kes on naine?" sai tohutu tähelepanu osaliseks kui USA demokraadid määrasid 2022. aasta kevadel ülemkohtunikuks 51-aastase musta naise Ketanji Brown Jacksoni, kes ei osanud sellele küsimusele senati kuulamisel vastata, kuna "ta ei ole bioloog".

Algselt pidi filmi Twitteris tasuta näidatama ainult ühe päeva, kuid esmaspäeval raha maksmata vaatamine veel kehtib.

Toimetas Karol Kallas