Ketanji Brown Jackson Pilt: ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide Ülemkohtu kohtunik Stephen Breyer läheb pensionile ja Joe Bidenile avanes võimalus, vastavalt oma lubadustele, nimetada ülemkohtuniku kandidaadiks must progressiusklik naine. 

Bideni esitatud kandidaat on 51 aastane must naine Ketanji Brown Jackson, kes on lõpetanud maineka Harvard Law School'i (Harvardi õigusteaduskonna) ja kohtuniku ameti andis talle Barack Obama 2009. aastal.

Ameerika Ühendriikide ülemkohtunikud peab peale presidendi ametisse kinnitama ka Senat ja alates käesoleva nädala esmaspäevast on toimunud Jacksoni kuulamised.

Peale selle, et Bideni esitatud must naiskohtunik suhtub äärmiselt sõbralikult pedofiilidesse, leiab et "kohtumõistmisega peab kaasas käima kriitiline rassiteooria" ja tal on narkoärimeestest "kahju", ei oska Jackson selgitada, kes on naine.

Vabariiklasest senaator Marsha Blacburn küsis Brownilt: "Kas te oskate defineerida sõna "naine"?"

Bideni ülemkohtuniku kandidaat vastas: "Ei, ma ei oska. … Ma ei ole bioloog."

Justiitsküsimustega tegeleva mõttekoja Judical Watch juht Tom Fitton arvas Browni "ignorantsuse" kohta sotsiaalmeedias: 

Selle avalikult tunnistatud ignorantsuse taga olev poliitiline ekstremism, irooniliselt, toob tõenäoliselt kaasa põhiseaduses sätestatud soolise diskrimineerimise keelu kaotamise. Kui keegi ei oska selgitada, kes on "naine", siis kuidas ta suudab kaitsta "naisi" diskrimineerimise eest? 

Kanada maailmakuulus evolutsioonipsühholoog Gad Saad leidis Browni väite kohta:

Kui ma otsustasin oma naisega lapsed saada, siis mul vedas, et ta oli naine. Mul ei olnud mitte mingisugust võimalust tema naiseks olemise kindlaks tegemiseks. See inimene on ülemkohtunik järgmised 30–40 aastat. Palju õnne.

Saadilt pärineb ka järgmine nali:

Ma tõin täna koju kaelkirjaku. Naine oli kuri ja ütles, et tütar tahtis hoopis koera. Mina vastasin, kuidas mina pidin teadma, mis loomaga on tegu, sest ma ei ole zooloog.

Breyeri viimane tööpäev on käesoleva aasta 2. oktoobril ja uue ülemkohtuniku ametisse vannutamine toimub 3. oktoobril.

Toimetas Karol Kallas