Karol Kallas: "Minu elu surmateoste keskel"
Leedu päritolu kultuurikriitik Philip Rieff oli abielus Susan Sontagiga. Elu lõpuaastal avaldas ta elutöö-raamatu “Minu elu surmateoste keskel: võimu esteetika illustratsioonid”.
Leedu päritolu kultuurikriitik Philip Rieff oli abielus Susan Sontagiga. Elu lõpuaastal avaldas ta elutöö-raamatu “Minu elu surmateoste keskel: võimu esteetika illustratsioonid”.
Ühendkuningriigi sotsialistide häälekandja kirjutab Kristuse sünnipäeva puhul, kuidas inimesi tabab jõulude ajal “priiskava kinkimise, ülemäärase reisimise ja õgardlikkuse orgia”, millega kaasneb 23-kordne kliimapatt.
Näitekirjanik ja režissöör David Mamet avaldab Wall Street Journalis lootust, et Donald Trump suutis päästa ameeriklased demokraatide käest ja hoida ära Ameerika Ühendriike hukutava revolutsiooni.
Riigikogus toimus sotsialistliku kliimaideoloogia ja Eesti õigusruumi sidumise teemaline arutelu. Rahvaesindajatele luges sõnad peale reformierakondlastest “kliimanoor” Hana Lahe.
USA äärmuspahempoolse päevalehe Washington Posti omanik Jeff Bezos otsustas koos lehe juhtkonnaga, et esimest korda peale 1988. aastat ei toeta väljaanne Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel ühtegi kandidaati.
Ameerika Ühendriikide uuringuettevõte Pew Research avaldas oktoobris Ameerika Ühendriikide elanike mehelikkuse nägemuse uuringu ja üldiselt leitakse, et võrreldes 20 aasta taguse ajaga, läheb naistel täna paremini kui meestel.
Miljardär ja heategija Bill Gates rääkis samasuguse Reid Hoffmaniga viimase taskuhäälingusaates juttu ja teatas, et inimkond vajab tehisaru võimaluste ning väljakutsete ära kasutamiseks uut religiooni või filosoofiat.
Soome kristliku päevalehe peatoimetaja Santeri Marjokorpi sõnul on progressiusu aluseks hegeliaanlik dialektiline usk "ajaloo vaimu", mis väljendab ennast progressi kaudu.
Progressiusk on väärusk oma paljude sektidega, mis kõik jagavad usku vääramatusse progressi ning veel enam, on teinud progressist oma ebajumala, selgitab vaimulik Veiko Vihuri sotsiaalmeedias.
Majandusajakirjanik John Masko kirjeldab Unherdis kuidas silmakirjalikud suurettevõtted mängivad progressiusku, mille tulemusel marsib lääne majandus ideoloogiliselt puhaste progressistide juhtimisel kaosesse.