USA asepresident MIke Pence. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence’i sõnul ei talu president Donald Trumpi valitsus seda, kuidas sotsiaalmeedia- ja suured tehnoloogiaettevõtted vaigistavad enne 2020. aasta presidendivalimisi konservatiive.

Kui Pence’i käest uuriti, kas Trumpi valitsus kavatseb midagi ette võtta sellega, kuidas Facebook, Twitter, Google summutavad konservatiive, siis vastas asepresident, et Trump on väga selgelt mõista andnud, et säherdust käitumist ei kavatseta sallida, vahendab Breitbart.

“President on väga selgelt öelnud, et me ei talu ilmavõrgu ja sotsiaalmeedia konservatiivide  tsensuuri. Me lihtsalt ei kavatse sellega leppida,” rääkis Pence.

Nädalavahetusel sai teatavaks, et Trump kaalub komisjoni moodustamist, mille ülesandeks saab suurte tehnoloogiaettevõtete konservatiivide vastase kallutatuse uurimine. Plaani alles arutatakse, kuid selle osaks võib olla Valge Maja poolt moodustatud komisjon, mis hakkaks arutama ilmavõrgu kallutatuse ja tsensuuri süüdistusi. Lisaks võib valitsus anda sarnased ülesanded järelvalveorganitele nagu föderaalne kommunikatsiooniamet (Federal Communications Commission; FCC) ja föderaalne valimisamet (Federal Election Commission; FEC).

Pence’i sõnul on käesoleval valimisteaastal konservatiivide hääled kodanike adekvaatseks informeerimiseks üliolulised. Ta tõi näiteks, kuidas erinõuniku Robert Muelleri, tagandamisprotsessi ja teiste sarnaste väärtegude kajastamine on teinud selgeks, et avalikkus vajab tõe väljaselgitamiseks rohkem, mitte vähem informatsiooni.

“Kui suurem osa peavoolumeediast on alates ametissenimetamisest olnud tänase presidendi ja valitsuse vastu, siis internetis kõlavad hääled on need, mis on Ameerika inimestele kuulutanud fakte ja tõde. Kas see on siis kogu Muelleri vene sidemete uurimise pettus või tagandamisprotsess, mis Senati poolt tagasi lükati, siis need hääled on Ameerikas osutunud väga oluliseks. Me oleme kindlad ja liigume edasi protsessiga, et inimeste, kes austavad vabadusi ja kiidavad president Trumpi tegevuse heaks, sõnavabaduse klausli õiguseid ei rikuta. Ma olen kindel, et koos ilmavõrgu konservatiivsete mõtlejate armeega me saavutame novembris [kui toimuvad USA presidendivalimised] märkimisväärse võidu,” rääkis Pence.

Samuti kuulutas asepresident ette tulevast “suurt punast lainet.” Punane on USA vabariiklaste värv ja asepresident pidas sellega silmas, et vabariiklased saavad järgmistel kongressi valimistel märkimisväärse ülekaalu.

Toimetas Karol Kallas