Dr Ben Carson. Foto: Scanpix

John Hopkinsi lastehaigla endine kirurg kirjeldab laste vaktsineerimist koroonaviiruse vastu suure eksperimendina, kuna preparaatide pikaajaline toime on teadmata, vahendab Breitbart.

Pühapäeval andis dr Carson intervjuu meediakanalile Fox News, kus ta sõnas: "Kas me tahame riskida oma lastega, kui me teame, et selle haiguse risk on neile suhteliselt väike, kuid me ei tea, millised on riskid tulevikus? Miks me teeme selliseid asju? Sellel puudub igasugune mõte." Carson, kes on tuntud oma innovatiivsete meetoditega laste kirurgias, on endine John Hopkinsi lastehaigla lasteneurokirurgia direktor. 

Kui intervjueerija Maria Bartiromo küsis arsti käest, kas lapsi tuleks koroona vastu vaktsineerida, vastas doktor, et absoluutselt mitte. Arst tõi seejuures välja, et laste suremus koroonasse on 0,025 ehk üsna sarnane hooajalise gripi suremusele. "Me oleme sellega kenasti hakkama saanud," lisas Carson.

Lisaks osutas kirurg ka paljudele uuringutele, et loomulik immuunsüsteem on väga efektiivne. "Vaadake näiteks Clevelandi kliiniku uuringut," sõnas arst, "kus 1300 nende töötajat nakatusid, mitte ükski neist ei ole uuesti viirust saanud." Carson tunnistas, et CDC (USA Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskus) tuleb välja oma soovitustega ja püüab keerata asju omal viisil. "Aga me peame nägema kogu info tervikut," sõnas kirurg. 

Carsonit toetavad ka teised nimekad arstid. Nii ütleb dr Martin Kulldorf, Harvardi Meditsiinikooli meditsiiniprofessor ja USA Toidu- ja Ravimiameti teaduskomitee ning CDC teaduskomitee liige, et lapsi ei peaks koroona vastu vaktsineerima. Ta lisas, et ta on väga suur laste vaktsineerimise pooldaja mumpsi, rotaviiruse ja teiste haiguste vastu, kuid koroona ei ole lastele nii suur oht. 

Carsoniga on samal seisukohal ka dr Harvey Risch, Yale'i Ülikooli meditsiiniprofessor, kelle hinnangul on COVID-19 vaktsiin lastele näidustatud vaid juhul, kui lapsel on krooniline haigus. Laste massvaktsineerimine pole Rischi arvates põhjendatud. 

Toimetas René Allik