Leah Sharibu

Džihadistlik terrorirühmitus Boko Haram hoiab juba kolmandat kuud vangis kristlasest koolitüdrukut, kes keeldus vabadusse saamiseks hülgamast Jeesust ja pöördumast islamiusku.

Leah Sharibu, kes sai sel esmaspäeval 15-aastaseks, rööviti Nigeerias 110 õnnetuskaaslase seas oma koolist Nigeerias 19. veebruaril ning kõik peale tema on koju tagasi lastud.

Tütarlapse vanemad Nathan ja Rebecca Sharibu on öelnud ajakirjanikele, et klassikaaslaste sõnutsi ei lase terroristid tütart vabaks enne, kui too moslemiks hakkab.

Ema teada on Leah oma vangistajaile selge sõnaga öelnud, et "ei kavatse iial" oma Päästjat salata.

Kooliõed on rääkinud reporteritele, kuidas Leah'l õnnestus koos kahe teise tüdrukuga vahepeal põgeneda ning nad jõudsid kõndida kodu poole kolm päeva.

Kui nad näljast nõrkenuna ühelt nomaadi perelt abi palusid, toimetasid nood nad aga terroristide juurde tagasi.

Tüdrukute kirjeldusel lämbusid mõned teel vangistusse veoautokastis teiste all ära. Nad karjusid appi, kuid autot ei peatatud.

"Varahommikul kaevasid nad augu ja viskasid surnukehad sinna," selgitas üks.

Vanemate jaoks leevendab tütre kaotamise valu teadmine, et too on jäänud Jeesusele ustavaks ning julgustab seeläbi paljusid kristlasi kogu maailmas tagakiusu keskel selga sirgena hoidma.

Ka klassiõde Affodia Andrawus, kes tookord koolis röövimisest imekombel pääses, on veendunud, et Jumalal on kõige selle keskel kõrgem eesmärk.

"Ma usun, et Jumalal oli eesmärk, kui ta lubas Leah'l olla ainus kristlane, kes rööviti," ütles ta. Sest nii võivad "paljud kogu maailmas ja isegi tema vangistajad Kristuse poole pöörduda."

Juba "nüüd on Leah levitanud evangeeliumi kogu maailmas," viitas ta rohketele meediakajastustele ning meenutas klassiõe tugevat iseloomu: "Ükskõik kui palju teised õpilased Leah'd solvasid või kiusasid, ta ei maksnud kunagi kätte. Selle asemel üritas ta alati rahutegija olla.

Kui keegi kristlastest haigeks jäi, oli Leah alati esimene, kes läks ja tervitas ja palvetas ta pärast."

Nigeeria moslemist president Muhammadu Buhari on kinnitanud, et tütarlaps "saab kindlasti vabaks – inshallah" ehk kui Allah tahab.

Ka informatsiooniminister Lai Mohammed lubas eile, et valitsus annab Leah eest oma parima.

Boko Haram keeldub vabastamast tüdrukut, kes keeldub salgamast Jeesust