Mõned äsja vabaks lastud Dapchi koolitüdrukutest Jumbami külas 21. märtsil. Foto: Scanpix

Nigeeria usujuhid nõuavad Boko Haramilt koolitüdruku vabastamist, kes keeldub salgamast Jeesust ning hakkamast moslemiks.

Terrorirühmitus Boko Haram röövis 19. veebruaril Dapchis koolist 110 tüdrukut, tappis neist vangisoleku jooksul viis ning tagastas 104 peredele 21. märtsil, kirjutab The Daily Caller.

Üks tüdrukutest on aga jätkuvalt vangis ning koju saanud saatusekaaslaste sõnutsi ei lasta Leah Sharibut (14) tulema seetõttu, et too keeldub pearätti kandmast ja islamit omaks võtmast.

Nigeeria valitsuselt nõuavad Sharibu vabastamist nii kohalikud kristlased kui isegi mõned moslemite esindajad, kes süüdistavad liikumist valeõpetuses ja kohatus käitumises.

Katoliku piiskopi Emmanuel Badejo sõnutsi leinavad kohalikud kristlased tapetud lapsi ning valutavad väga südant usu pärast tagakiusatud tüdruku pärast.

"Aga nad võivad samuti tunda uhkust selle lihtsa kristlasest tüdruku pärast, kes on heitnud väljakutse Boko Harami terroristidele, keda kardab kogu Nigeeria valitsus ja rahvas," ütles Badejo, kes palus kristlastel ühineda palves ning teha kõik neist sõltuva, et Sharibu vabaks saaks.