Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades kandideeriv kolme lapse ema ja kristlane Agnes Pulk räägib Objektiivile kristlaste vastutusest ja oma kandideerimisest riigikogu valimistel: avalikult esinemine ja kristlike põhimõtete kaitsmine annab tohutu vabaduse.

Objektiivi stuudios kõneleb EKRE Hiiumaa aseesimees Agnes Pulk, kes reaktsioonina kooseluseaduse häbitule läbisurumisele peale kooseluseaduse tundis endas kutsumust tegeleda poliitikaga ning liituda EKRE-ga.

"Ma tegin avalduse liituda EKRE-ga aastal 2014. Nii, et mina olen otseselt poliitikas tänu kooseluseadusele," naeratab EKRE Hiiumaa aseesimees Agnes Pulk, kes täna kandideerib Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas riigikokku.

"Kui see seadus läbi suruti, siis see vihastas ja kurvastas mind ning ma tundsin, et nüüd ei aita enam, et ma teisi valin, vaid astun ise ka erakonda ja annan oma panuse," räägib EKRE Hiiumaa osakonda rajada aidanud naine.

"Kristlasena on minu jaoks hästi oluline, et me riigi ja rahvana ei võta vastu otsuseid, mis võivad tuua meile Jumala karistuse. Kooseluseadus ja igasugune seadusloome, mis läheb otseselt vastuollu jumalike printsiipidega ja Jumala õiglusega, on ohtlik kogu rahvale," toonitab Agnes Pulk.

"Kristlased ei peaks olema lihtsalt pühapäevakristlased, kes käivad kirikus ja siis võtavad oma kristluse rüü maha – kohanduvad ja on arad nädala sees. Minu jaoks kristlus on nagu kummut, kus on erinevad sahtlid – ma tean, et osade jaoks on kristlus nagu üks sahtel kummutis –, aga minu jaoks on see kogu kummut. Kogu minu elu, minu mõtted, minu hobid ja kõik mu elu valdkonnad on sahtlid selles kummutis."

Edasi räägime feminismist, sündimata elude kaitsest ja traditsioonilisest peremudelist. Vestleme ka naiste rollist poliitikas ja kristlaste vastutusest osaleda oma maa ja rahva ülesehitamisel ning arutleme selle üle, miks mitmed kristlased on poliitiliselt pigem passiivsed.

Agnes Pulk õhutab kõiki kristlasi julgelt kaitsma oma veendumusi ning seisma loomuseaduslike tõdede eest. Kristlasena avalikult esinemine ja kristlike põhimõtete kaitsmine annab tohutu seesmise vabaduse, toonitab Pulk Objektiivi stuudios.

Vaadake lisa videost!