FOOKUSES ⟩ Ameerika on väidetavalt tagasi. Millal Eesti tagasi tuleb?
Millal võib oodata Trumpi režiimipuhasatuse järellainetust kodumaises poliitikas ja millises vormis see siia jõuab, küsivad Markus Järvi ja Veiko Vihuri saates "Fookuses".
Millal võib oodata Trumpi režiimipuhasatuse järellainetust kodumaises poliitikas ja millises vormis see siia jõuab, küsivad Markus Järvi ja Veiko Vihuri saates "Fookuses".
15. septembril toimunud São Paulo linnapeakandidaatide teledebati ajal lõi sotsialistist José Luiz Datena konservatiivi Pablo Marçali tooliga, mille tulemusel mõranes üks viimase ribi.
Ameerika Ühendriikide ühe tähelepanuväärsema mõttekoja Brownstone Institute’i juht Jeffrey Tucker leiab, et Ameerika Ühendriikide tänast poliitikaelu võiks vaadata konsumerismi kaastekstis.
Geopoliitika analüütik NS Lyons selgitab UnHerdis, osutades Niccolò Maciavellile ja Vilfredo Paretole, kuidas “nõtradest rebastest” koosneva haldurite nomenklatuuri juhtimisel tormab lääs vastu hävingule.
Donald Trumpi atendaadikatset üritatakse ajaloost tühistada. Reaalsuskontrolliks kasutatakse sama psühholoogilise sõja võtet, millega vastu Eesti 2023. aasta riigikogu valimisi rünnati EKRE-t.
Tallinnas toimus 22. mail uutmise ja ettevõtluse kõnekoosolek, kus 300 üle maailma kokku tulnud osalejat kuulas tõsimeeli, kuidas lavalt järjepidevalt kuulutati: “Me oleme valitsusest ja me peame aitama”.
Viimasel ajal ei möödu vist päevagi, kui ei tuleks teateid uute maksude, maksutõusude või muude „riigiasjade" korraldamise kohta, mis tavainimesel kananaha ihule ajab, samas ei peeta protestihääli Eesti-stiilis demokraatias eimillekski.
„Kui teadus tõstetakse püünele, et asendada sellega poliitilist otsustamist, võetakse teaduselt ära tema hädavajalik printsiip, kahtlemine," kirjutab Jakob Hayner Die Weltis Saksa Teaduste Akadeemia Leopoldina liikme Peter Strohschneideri raamatut „Tõed ja enamused.
Progressistlik ühispartei kasutab igapäevaselt normaalsete inimeste vastu ajupesu- ja “nügimise” relvana julgeolekuringkondade lahendust, mida nimetatakse “osaliseks liputamiseks”.
Neli Saksa mõjuvõimsat ettevõtjate organisatsiooni saatsid valitsusele avaliku pöördumise, milles nõutakse viivitamatult tegutsemist, et Saksa majandus jääks veel vee peale.