Saksa politsei ründamine ilutulestikurakettidega eelmisel aastavahetusel Foto: Scanpix

Eelmisel aastal läks Berliinis aastavahetusel nii tõsiseks vägivallatsemiseks, et sel aastal valmistub politsei aastakümnete suurimaks aastavahetuse politseioperatsiooniks. Politsei esindusorganisatsioon heidab poliitikutele ette hambutust õiguslike probleemide lahendamisel. 

Politsei valmistub „massiivseks operatsiooniks", et vältida eelmisel aastal toimunud vägivallatsemist, vahendab Die Welt. Samal ajal ei ole poliitikud suutnud anda politseile õiguslikke vahendeid, et olukorda paremini hallata. 

„Pärast möödunud aasta vägivalda Berliinis, kuid ka mujal arvukates kohtades ja isegi rahulikus Bonnis, teab igaüks, et meie ühiskonnas on midagi kokku jooksnud. Me peame sellele reageerima," märkis Jochen Kopelke politsei esindusorganisatsioonist. 

„Kes on aga selles ebaõnnestunud, on poliitikud," sõnas Kopelke. „Miks ei anna poliitikud lõpuks õiguslikke vahendeid, et tulemuslikult vägivallatsejaid karistada? Miks ei ole enne aastavahetust ilutulestikule müügikeeldu?"

Juba mitu aastat rünnatakse politseid ja päästeteenistusi ilutulestikurakettidega, samuti blokeeritakse nende liikumist. 

Saabuval aastavahetusel pelgab Saksa politsei vägivalla kasvu Iisraeli-Hamasi sõja tõttu.

Politsei ja päästeteenistused on pöördunud avalikult kodanike poole, et nende tegevust aastavahetusel ei takistataks. „Palun respekteerige meie tööd. Ärge takistage meie liikumist ja järgige meie juhiseid. Siin on inimesed, kes töötavad teie endi heaks."

49,5 protsenti vabatahtlikus päästes teenivatest meestest ja naistest on küsitluse kohaselt kogenud eelmisel kahel aastal kas solvanguid, ähvardusi või otsest vägivalda. „See on  muutunud väga tõsiseks probleemiks," osutas Kopelke.

Toimetas René Allik