Elon Musk intervjuud andmas Foto: Scanpix

Miljardär Elon Musk sõnas intervjuus Fox Newsi ajakirjanikule Tucker Carlsonile, et tehisintellekti (TI) tarkvara ChatGPT võidakse treenida poliitiliselt korrektseks. Ühtlasi peab Musk vajalikuks tehisintellekti valdkonna väga tugevat reguleerimist, sest TI võib väljuda kontrolli alt ja muutuda ohtlikuks ka inimesele endale.

Elon Musk muretseb, et populaarne TI-tarkvara ChatGPT võidakse treenida liialt poliitiliselt korrektseks. Seetõttu soovib ta arendada alternatiivset tarkvara nimega TruthGPT, sõnas Musk intervjuus, vahendab Die Welt.

Tegemist oleks „absoluutselt tõele suunatud TI-ga, mis püüab mõista universumi olemust". See oleks tarkvara, mis tahab mõista inimkonda ega hakkaks tegelema selle hävitamisega. 

Nii hoiatas Musk taas TI võimalike ohtude eest. TI võib ühel päeval pöörduda oma loojate vastu. Veel enam, TI-l on „potentsiaal tsivilisatsiooni hävitamiseks", lõpuks võib ta koguni otsustada „inimesed kustutada". 

TruthGPT peaks aga funktsioneerima sarnaselt justkui inimesele, kes tahab kaitsta šimpansite elukeskkonda, ilma et tal oleks võimalus ahve „jahtida ja neid surmata". Musk on enda sõnul suur TI reguleerimise pooldaja ja ta osutas, et TI on definitiivselt ohtlikum kui tema poolt arendatavad autod ja raketid. 

Intervjuus puudutati ka suhtlusrakenduse Twitter ostu Muski poolt. Tema sõnul läks see talle väga palju maksma ja praegu toodab ettevõte kahjumit. Musk tõdes, et „tuleb oodata, kas see ost oli finantsiliselt tark". 

„Kuid mõnda asja ei saa rahasse panna. Raha kaotada või mitte, see on teisejärguline küsimus võrreldes demokraatia tugevuse garanteerimisega. Ja vaba arvamus väljendamine on funktsioneeriva demokraatia vundament," märkis Musk. 

Ajakirjaniku küsimusele, kas Twitter veel toimib, vastas Musk, et ta on ligi 80 protsenti senistest töötajatest lahti lasknud ja osutas sellele, et peamiselt oli tegemist endise omaniku poolt palgatud töötajatega, kelle ülesanne oli jälgida infovoogu. „On selge, et Twitteri enda toimimiseks ei ole palju inimesi vaja. Kui ei ürita teha sellest justkui teatud valitsevat aktivistide organisatsiooni ja ei vaeva ennast liiga palju tsensuuriga, siis on näha, et suure hulga inimestest saab vabaks lasta," lisas Musk. 

Toimetas René Allik