Elon Musk Foto: Scanpix

Peale sotsiaalvõrgu Twitteri ostu lõpetamist neljapäeval 27. oktoobril teatas Elon Musk, et lubab varem eluaegse keelu saanud tuntud inimesed sotsiaalvõrku tagasi.

Kui lubadus paika peab, siis võivad Twitterisse tagasi pääseda sellised konservatiivse ilmavaatega kuulsused, nagu Donald Trump, Milo Yiannopoulos, Roger Stone, Alex Jones ja Steve Bannon, vahendab Bloomberg.  

Mõned minutid peale Twitteri 44-miljardise ostu lõpuleviimist vallandas Musk sotsiaalvõrgu tippjuhtkonna. Edaspidi on sotsiaalvõrgu uuel omanikul kavas vallandada kuni 75 protsenti töötajatest, mis vähendab ettevõtte töötajaskonda tänaselt 7500lt kuni 2000ni.

Musk kavatseb loobuda alalistest keeldudest, kuna ta "ei usu eluaegsetesse keeldudesse".

Samuti peaks viidatud keelu lõpp tähendama, et platvormilt ei saa kedagi poliitilise kõne pärast eemaldada, vaid ainult siis kui keskkonda kasutatakse vägivalla õhutamiseks või teistel kriminaalsetel eesmärkidel.

Aprillis teatas Trump, et kui tal peaks selline võimalus avanema, siis ta Twitterisse enam tagasi ei lähe ja jääb endale kuuluvasse sotsiaalvõrku Truth Social.

Küsimuseks jääb, kas eluaegse keelu saanud kasutajad saavad oma vanad kontod tagasi või peavad looma uued.

Reklaamiandjatele tegi Musk järgneva pöördumise: "Ilmselgelt ei tohi Twitterist saada kõikelubavat põrguvälja, kus võib igasuguseid asju ilma tagajärgedeta arvata."

Kuna Twitteri ettevõttekultuur on äärmusvasakpoolne, siis "maja" puhastamine võib võtta aega.

Toimetas Karol Kallas