Ettevõtja Elon Musk selgitas 3. jaanuaril sotsiaalmeedias, kuidas tänase demokraatide valitsuse tekitatud massisisserände eesmärk on jõuda Ameerika Ühendriikides demokraatliku partei ainuvõimuni.
Muski postitus on osaliselt ajendatud 2021. aasta 16. jaanuaril üllitatud uudisteagentuuri AP uudisest, mille pealkiri kõlab: "Bideni esimuseks on miljonitele sisserändajatele seadusliku staatuse tagamine".
Lihtsamas keeles tähendab see miljonitele ebaseaduslikult Ameerika Ühendriikidesse tunginud sisserändajatele ametliku riiki jäämise õiguse andmist.
Musk kirjutab:
"Bideni strateegia on väga lihtne:
- Lase riiki nii palju ebaseaduslikke sisserändajaid kui vähegi võimalik.
- Seadusta nende riigis viibimine, millega luuakse alatine [Demokraatliku partei toetajate] enamus – ühe partei riik.
See on põhjus, miks nad soodustavad massisisserännet. See on lihtne ja tõhus."
Tänase demokraatide valitsuse ajal on riiki saabunud ümmarguselt 11 miljonit ebaseaduslikku sisserändajat. Need on sisserändajad, kes on piiril piirivalve ametnike poolt kuidagi üle loetud. Inimeste hulk, kellel on õnnestunud pääseda üle piiri varjatult, võib küündida lisaks mitme miljonini.
Paljude konservatiivsete poliitikute ja poliitikaanalüütikute hinnangul on riigi lõunapiiril lahti rulluv massisisserände kriis loodud tahtlikult, mille eesmärgiks on demokraatidest sõltuva ja alati nende poolt hääletava valijagrupi loomine.
Selline nägemus vastab üheselt Cloward-Piveni strateegiale. 2016. aastal tehti suure asendamisega algust Euroopa Liidus ja viimastel aastatel on sellega hoogsalt tegeletud Ameerika Ühendriikides.
Muski sõnul näevad demokraadid iga välja saadetud ebaseaduslikku sisserändajat kaotatud häälena. Ta jätkas:
"See selgitab, miks nii vähe [ebaseaduslikke sisserändajaid] deporteeritakse, sest iga riigist välja saadetu tähendab kaotatud häält.
Nagu juhtus käesoleval nädalal, võivad ebaseaduslikud sisserändajad sõna otseses mõttes rünnata New Yorkis keset päeva politseinikke, nad lastakse ilma kautsjonita kohe lahti, nad võivad näidata kõigile keskmist sõrme ja *ikka* ei saadeta neid riigist minema!
Kohutavalt ülekohtune."
Lisaks ta tunnistas: "Mul võttis sellest aru saamine häbiväärselt kaua aega."
Musk juhtis tähelepanu 2021. aastal kirjutatud Ameerika Ühendriikide kongressi seaduseelnõule, milles nähakse ette viis, kuidas miljonid ebaseaduslikud sisserändajad saavad USA kodanikuks.
Ta kommenteerib:
"Siin on seaduseelnõu terviktekst. See kõik kõlab esmapilgul nii mõistlikuna, nagu revolutsiooni aegsel Prantsusmaal tähendas "rahvapäästekomitee" tegelikult "peade mahalõikamise komiteed".
Ettevõtja juhib tähelepanu, et senatis suudeti eelnõu napi häälteenamusega toona tagasi lükata.
Musk käis ise Texase osariigis piiril toimuvaga tutvumas ja rääkis kohalike poliitikute ning piirivalve ametiisikutega.
Sisserände ja tolli järelvalveamet (The Immigration and Customs Enforcement; ICE) kinnitab, et rahandusaastal 2021, kui algas demokraatide valitsusaeg, saabus riiki 3,7 miljonit, 2022. rahandusaastal 4,8 miljonit ja 2023ndal ligi 6,2 miljonit sisserändajat, keda ei peetud kinni.
2012. aasta Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel kogus demokraat Barack Obama vabariiklasest Mitt Romney'st ligi viis miljonit häält enam.
2016. aasta presidendivalimistel kogus demokraat Hillary Clinton vabariiklasest Donald Trumpist ligi kolm miljonit (2 868 686) häält rohkem.
2020. aastal kogus demokraatide kandidaat Trumpist tänu massilisele kirja teel hääletamisele ja "häälekorjele" pisut üle seitsme miljoni hääle rohkem.
Põhjus, miks demokraadid koguvad valimistel vabariiklastest enam hääli, on tohutu suures ja hästi rahastatud, seaduslikkuse ja seadusetuse piiril kõikuvas, "hääletkogumismasinas". Selle masina osalised on nii föderaalsed kui osariikide riiklikud institutsioonid, laiemalt süvariik, korporatiivne meedia, ametiühingud, suur raha, ulatuslik vabaühenduste võrgustik, maailma suurimad tehnoloogiasektori ettevõtted ja veel mitmed panustajad.
Musk on seaduslikult Ameerika Ühendriikidesse elama asunud Lõuna-Aafrikas sündinud sisserändaja.
Toimetas Karol Kallas