Sisserändajad tungimas Ameerika Ühendriikidesse, Texase osariik, 15.03.2024 Foto: Scanpix

Kosmose- ja autotöösturi Elon Muski sõnul on demokraadid algatanud Ameerika Ühendriike hävitava massisisserändekriisi ainult põhjusel, et kindlustada alatiseks oma sotsialistlikule parteile ainuvõim.

Ettevõtja Elon Musk kirjutas 7. märtsil sotsiaalmeedias:

"Suurem osa Ameerika Ühendriikide elanikest ei tea, et rahvaloenduse käigus loetakse kokku kõik inimesed, sealhulgas ebaseaduslikud sisserändajad. Rahvaarvu järgi otsustatakse kui suure osa iga osariik kongressi saadikukohtadest saab!

Selle tulemuseks on olukord, et demokraatide [võimu all olevad] osariigid saavad jämedalt 20 kohta kongressis rohkem kui vabariiklaste osariigid. Tegemist on järjekordse jõulise ajendiga, miks demokraadid ei taha ebaseaduslikke sisserändajaid riigist välja saata."

Vabariiklasest Tennessee osariigi senaator Bill Hagerty rääkis 11. märtsil Fox Newsile:

"Demokraadid tahavad siia neid ebaseaduslikke sisserändajaid suurema valijaskonna võimu saavutamise eesmärgil. Alates ajast kui ametisse asus Joe Biden, on siia [Ameerika Ühendriikidesse] saabunud kuni kümme miljonit inimest – see tähendaks lisaks 13 kongressi valimispiirkonda."

Musk kommenteeris senaatori väidet:

"Suurem arv presidenti ja kongressi rahvaesindajaid valivaid hääli määratakse uutele illegaalidele, kellel Biden on lubanud asuda elama neljakümnesse Ameerika Ühendriikide osariiki.

Palun mõelge selle peale tõsiselt."

Ligi 700 000 järgijaga X-i kasutaja ALX vastas:

"Lugedes rahvaloenduse käigus elanike arvu sisse ka ebaseaduslikud sisserändajad ajendab demokraate jätkama [ebaseaduslike sisserändajate] sissetungi, mille eesmärgiks on enda võimu kindlustamine."

Seda seisukohta omakorda laiendas Musk:

"Täpselt. Mida suurem hulk on ebaseaduslikke sisserändajaid, seda suurem on demokraatide hääletamise võim, mis omakorda tingib [ebaseaduslike sisserändajate] veelgi suurema kaaamise!

Kui demokraadid võidavad presidendikoha, kongressi ja senati enamuse (viimases nii suure, mis lubab vaadata mööda venitamistaktika vältimise kokkuleppest (nn filibuster)), siis annavad nad kõigile ebaseaduslikele sisserändajatele kodakondsuse ja Ameerika Ühendriikidest saab alatiseks ühe partei võimu all olev sügavalt sotsialistlik riik."

Konservatiivne, Hiina Rahvavabariigi kultuurirevolutsiooni üle elanud, Ameerika Ühendriikide tuntud ühiskonnategelane Xi Van Fleet lisas kosmosetöösturi hoiatusele:

"Kõik, mida demokraadid teevad, on ainult võimu haaramise nimel. Täpselt nagu kommunistid!"

Eestis jaotatakse riigikogu mandaadid valimispiirkondade vahel valimispiirkonnas elavate valijate arvu järele. Õigus valida on kõigil teovõimelistel vähemalt 18-aastastel Eesti kodanikel, kes ei kanna vanglakaristust.

Toimetas Karol Kallas