Foto: Bigstockphoto

Kuigi eelmise kuuga võrreldes langes tarbijahinnaindeks juulis 0,6 protsenti, tõusis see siiski eelmise aasta juuliga võrreldes 6,4 protsenti.

Eelmise aasta juuliga võrreldes olid kaubad 8,1 protsenti ja teenused 3,1 protsenti kallimad, vahendab ERR statistikaameti teavet. Statistikaameti tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas juulis tarbijahinnaindeksit eelmise aasta juuliga võrreldes enim toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine, mis andis üldisest hinnatõusust üle poole.

Allikas: Statistikaamet

Nii on näiteks suhkur kallinenud ligi 60 protsenti, värske puuvili ja marjad ligi 35 protsenti ja kondiitritooted 28 protsenti. 

Trasanov osutab samas mootorikütuse hinnalangusele, kuid tähelepanu tuleb pöörata sellele, et käesoleva aasta augustis kütuste hind taas tõusis. Gaasi hind on langenud 66,8 protsenti. 

Hinntõusuga samaaegselt jätkub tööstustoodangu langus. Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted käesoleva aasta juunis 12,6 protsenti vähem toodangut. Kõige enam langes toodangumaht puidu töötlemises, järgneb elektriseadmete, metallitoodete ja toiduainete tootmine. 

Toimetas René Allik