Elekrtiauto laadimine talvel. Foto: BigstockPhoto

Äsja Yahoo Finance portaali läbi viidud küsitlus näitab, et absoluutne enamus ameeriklasi isegi ei kaalu elektriauto soetamist oma järgmise sõidukina.

Uuringu tulemustest selgus, et vaatamata Bideni administratsiooni meeleheitlikele pingutustele müüa ameeriklastele ideed elektrifitseeritud isiklikust transpordist, ei ole see vähimalgi määral vilja kandnud. Samuti ei ole ameeriklasi veennud autotootjate ponnistused, mis lasevad välja (valitsuse seaduste survel) üha enam elektriauto mudeleid.

Peamised põhjused, miks elektriautod ei ole ameeriklastele atraktiivseks variandiks, on teada-tuntud probleemid nagu elektriautode liiga kõrge hind, vähene sõiduraadius ning laadimisjaamade vähesus võrreldes tanklatega.

57% küsitluses osalenutest tunnistasid, et ei mõtle üldse elektriauto soetamisele, samas kui 31% olid valmis seda kaaluma. Vaid 7% vastanutest pidasid elektriauto ostmist väga tõenäoliseks.

Küsitlusest ilmnes taas kord Ühendriikide suur poliitiline polariseeritus, kuna disproportsionaalselt suur osa vabariiklaste toetajaid (76%) olid kindlalt elektriautode vastased, samas kui demokraatide valijate seas oli skeptitsism elektriautode suhtes märgatavalt väiksem.

Hetkel on Ameerika Ühendriikides iga 1000 miili (1 miil = 1,62 km) kohta 104 tanklat, samas kui elektriautode laadimisjaamade hulk küünib momendil vaid 22 laadimispunktini 1000 miili maantee kohta.

Toimetas Adrian Bachmann