Eric Zemmouri kampaaniakoosolek Villepinte'is 5.12.2021. Foto: Scanpix

Parema maailmavaatega tuntud Prantsuse ühiskonnategelane Éric Zemmour asutas presidendikampaania käivitamise järel Reconquête nimelise partei.

30. novembril teatas Zemmour, et ta kandideerib Prantsusmaa presidendiks ja pühapäeval 5. detsembril Pariisi põhjapoolses eeslinnas Villepinte'is toimunud esimesel kampaaniaüritusel teatas ta Reconquête (Rekonkista), lühidalt R!, nimelise partei asutamisest, vahendab uudistekanal ReMix.   

Uue partei loosungiks on Napoleonile omistatud lause: "Võimatuid asju pole olemas/Prantsuse keeles pole sõna "võimatu"" (Impossible n'est pas français).  

"Teid on täna siin pea 15 000! 15 000 prantslast, kes seisavad silmitsi poliitkorrektsuse, äärmusvasakpoolsete ähvarduste ja meedia vihaga," alustas 63-aastane filosoof, kirjanik ja ühiskonnategelane oma kõne.

Zemmour läheb valimistele suurtest parteidest sõltumatu kandidaadina. Tema ja R!-i programmi põhipunktideks on sisserände ja islamiseerumise täielik peatamine, mille kohta ta leiab, et need hävitavad Prantsusmaa.

"Me oleme oma kodus! Me oleme oma kodus!," karjus rahvas Zemmourile Villepinte'i messihallis peetud üritusel kaasa. 

Reconquête presidendikandidaat rääkis:

Minu kohta räägitakse, et ma olen fašist, rassist ja naistevihkaja. Minu poliitilised vastased soovivad minu surma. Ajakirjanikud arvestavad minu sotsiaalse surmaga ja džihadistid tahavad, et ma lihtsalt ära sureksin.

Ta eitas kõiki viidatud süüdistusi ja kinnitas, et ta ainult mõtleb vabalt, räägib vabalt, arutleb vabalt, kuulutab vabalt tõde reaalsuse kohta, samal ajal kui konkurendid unistavad tema ära keelamisest.

R! partei asutamine tehti teatavaks vahetult enne valimiskoosolekut.

Presidendikandidaat rõhutas:

[Prantsusmaa] tagasivallutamine on alanud. Meie majanduse, meie turvalisuse, meie identiteedi, meie iseseisvuse, meie riigi tagasi vallutamine. 

Meie poliitikate selge eesmärk on null-sisserännet. 

Zemmour lubas, et kui ta valitakse Prantsusmaa presidendiks, saadab ta koheselt riigist välja kõik ebaseaduslikud sisserändajad ja välismaist päritolu kurjategijad, võtab topeltkodakondsusega kriminaalidelt ära nende Prantsuse kodakondsuse ja korraldab sisserändeteemalise referendumi.

Zemmouri Rekonkista partei logo. Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Samuti lubas ta teha riigihalduse lihtsamaks, milleks asutab teadustegevuse, energeetika ja väliskaubanduse eest vastutava tööstusministeeriumi. 

Zemmouri sõnul tahab ta Prantsusmaa viia välja NATOst.  

Prantsusmaa presidendivalimiste esimene voor toimub 2022. aasta 10. aprillil ja juhul, kui ükski presidendikandidaat ei kogu üle poole häältest, toimub kahe enim hääli saanud kandidaadi teine voor 24. aprillil.

Hetkel on teada, et Prantsusmaa presidendivalimistel kandideerivad "sõltumatu" progressiusulise partei En marche esindajana tänane president Emmanuel Macron, Vabariiklaste partei presidendikandidaat Valérie Pécresse ja konservatiivse Rahvusrinde esindajana Marine Le Pen.

Varem on Zemmour iseloomustanud Prantsusmaa poliitilist olukorda järgmiselt: 

Viimase kuuekümne aasta jooksul on parempoolsed olnud võimul 40 ja vasakpoolsed 20 aastat. Kui pahempoolsed on võimul, siis nad viivad ellu pahempoolsete ideid. Kui parempoolsed on võimul, siis need viivad ellu vasakpoolsete ideid. Valijaskond pole olnud mitte kunagi nii kindlalt parempoolne ja parempoolsed poliitikud pole kunagi olnud nii jõuliselt vasakpoolsed. 

Rekonkista on 8.–15. sajandini toimunud Pürenee poolsaare moslemite võimu alt vabastamisprotsessi nimi. Otsetõlkes tähendab hispaaniakeelne "reconquista" "tagasivallutamist".

Toimetas Karol Kallas