Foto: kuvatõmmis

Rahvusringhäälingu raadiosaates "Olukorrast riigis" nõudis Andrus Karnau, et politsei ja prokuratuur sekkuksid EELK tegevusse ning kutsuksid Annika Laatsi taga kiusava kiriku korrale. Teine saatejuht Harry Tuul jäi mõõdukamaks, kuid väljendas soovi võtta kirikult ära abielude registreerimise õigus.

Nimelt käis Risti koguduse õpetaja Annika Laats möödunud nädalal kirikuvalitsusele selgitusi andmas ning pälvis peapiiskopilt kirjaliku manitsuse selle eest, et on avaldanud kiriku positsioonidega vastuolus olevaid seisukohti.

"Minu arvates kirikuõpetaja ei ole mingisuguse eraseltsi või eraorganisatsiooni esindaja, vaid kasvõi selle kaudu, et kirikuõpetajatele on antud õigus teostada perekonnaseisu toiminguid, et ta on osaliselt riigiametnik ja osaliselt ühiskondlikult olulisel kohal olev inimene. See ei ole mingi kinnine kohviklubi, kus inimesed tulevad kokku ja otsustavad, kuidas nad seal käituvad," kommenteeris Andrus Karnau juhtunut.

"See, mis luteri kirikus toimub, kus luteri kiriku peapiiskop Urmas Viilma ja ka vaimulikud avalikult vaenavad geisid ega lase neil näiteks astuda siis pastori ametisse, kui inimene on kogemata selle üles tunnistanud, et ta on gei, et see tegelikult on minu meelest puhtakujuline diskrimineerimine. Ja Annika Laatsi tagakiusamine on järjekordne näide sellest. … Aga ainuüksi selle eest, et ta on julgenud öelda midagi geide kaitseks, siis see on juba põhjustanud luteri kirikus niivõrd tugeva viha tema vastu."

"Nagu ma ütlesin, see on kõige ehedam diskrimineerimise näide ja minu meelest on see see koht, kus peaks sekkuma politsei, prokuratuur ja muud vastavad ametnikud, kes Eestis on ametisse pandud selleks, et valvata selle järgi, et diskrimineerimist ei toimuks, ja luteri kirik korrale kutsuma,» jätkas Karnau.

Harry Tuul leidis, et kirik on siiski eraorganisatsioon ja tuleks riigist lahutada, aga kui neile on antud abielu registreerimise õigus, siis "võtame selle ära".

Toimetas Martin Vaher. Artikkel ilmus algselt portaalis Meie Kirik.