Etoni poisid 4. juunil 1965 koolimüüril istumas. Nad ootavad oma vanemaid ja teisi pereliikmeid, kes samuti osalevad pidulikul üritusel, mille kavas on muuhulgas ladinakeelsed kõned, kriketimatšid ja paatide "paraad" Thamesi jõel. Foto: Scanpix

Ülielitaarne Briti erakool Eton College soovib direktori sõnutsi saata oma õpilased ellu "sooliselt intelligentsematena" ning kui keegi lastest vastassugupoole kasuks otsustab, saab ta koolis ikka edasi käia.

Tegemist on poistekooliga, kus on õppinud mitmed hilisemad Briti peaministrid, aga ka prints William ja prints Harry.

"Ma olen väga huvitatud, et me oleksime väga teadlikud, et ainult poistele mõeldud koolis on noortel meestel vastutus olla sooliselt intelligentsed," ütles Simon Henderson vasakleeri lehele The Guardian.

Sest Eton peab olema "moodne" kool ja "asutuses esineb hetki – ja see on üks sellistest hetkedest –, kus tuleb astuda samm edasi," vahendab Breitbart.

Breitbart toob ühtlasi esile, et traditsiooniliselt konservatiivsuse kantsidena kõrgunud erakoolid on nõtkutamas põlvi kultuurimarksismi ees ning Eton pole neist esimene.

Nii lubatakse Londoni Highgate'i koolis noorsandidel soovi korral seelikut kanda, Gordoni kool Surreys laseb aga poistel elada tütarlaste ühikas, kui nende "identiteet" nii ette näeb.