Vaade Kuressaare linnusele ranna poolt 29. juunil 2011. Foto: Anvelt/Wikipedia

Euroopa Komisjoni kreeklasest migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos andis eile teada, et Euroopa peab imama sisse massiimmigratsiooni lained veel “aastakümnete kaupa” ning et mingeid tarasid Kreeka-Türgi piirile ei tule.

“Meie oleme tarade ehitamise vastu,” selgitas volinik. “Vastupidi – meie pooldame sildade rajamist naabermaadega,” ütles ta keset uudiseid sellest, et tänavu on maismaad mööda illegaalselt Türgist Kreekasse sisenenud enam kui 6100 inimest, mis teeb mullusega kõrvutades üheksa korda rohkem.

“Euroopa Liidust ei saa kunagi kindlust,” kinnitas euroametnik. “Migratsioon jääb mitte üksnes Euroopat, vaid [kogu] maailma saatma veel aastakümnete kaupa, ja me kõik peame [selleks] hästi valmistuma. Ükski maa ei tule sellega toime üksi.”

Ning seetõttu plaanitakse Euroopa Liidus ühist asüülipoliitikat, mille raames varjupaigataotlejad üle bloki laiali jaotatakse.

Avramopoulose sõnutsi ei luba nad ühelgi kontinendi nurgal migrandilainest puutumata jääda, kuna “solidaarsust peavad hoidma ja kaitsma kõik liikmesriigid.”

Austria nõuab migrantide voolu jätkudes “kindlus-Euroopat”