Spielfeldi loss Austrias. Foto: Wikipedia

Austria siseminister Johanna Mikl-Leitner kutsub üles kaitsma Euroopa Liidu välispiire, samal ajal on tuhandete migrantide peatumatu tulv Sloveeniast Austriasse muutnud olukorra Spielfeldi põgenikelaagris kaootiliseks.

Et olukorda pisutki leevendada, kõrvaldas politsei neljapäeval tõkked ja lasi sadadel inimestel ümbruskonda valguda, vahendab The Local.

Spielfeldi elanikud, keda on kokku vaid tuhande ringis, hoiatavad, et nad ei tule enam toime lähipäevil Sloveeniast oodatava 60 000 migrandiga. Sloveenia võimude teatel on viimase 24 tunni jooksul riiki sisenenud 12 600 migranti, kes soovivad liikuda edasi Austriasse ja Saksamaale.

Politseiülem Josef Klamminger ütles intervjuus telekanalile ORF, et olukord Spielfeldis on hullem kui Ungari piiril mõned nädalad tagasi. Umbes 900 politseinikku ja sõdurit üritavad seda kontrollida.

Austria välisminister Sebastian Kurz kutsus aga Euroopa Liitu üles tegema koostööd Türgiga, et peatada migrantide takistamatu juurdevool Euroopasse. Kurz viitas koguni võimalusele rajada Ungari eeskujul piirile tara.

Loe lähemalt siit.