Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici tahab tõmmata "populistidelt vaiba jalge alt, vabastades Euroopa majanduslikust ebavõrdsusest. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni majandusvoliniku Pierre Moscovici sõnutsi algab “populistliku” poliitika pealetungi peatamine euroala ühisest eelarvest, millega seotakse liikmed lähedasemalt kokku ning tehakse tegemist blokki proovile paneva majandusliku ebavõrdsusega.

“Eurotsooni eelarve omamine on absoluutselt otsustav, kui me tahame adresseerida populistlikku väljakutset, ebavõrdsuse põletavat küsimust,” ütles ÜRO üldassambleel viibiv Moscovici.

“Ma olen [populismi] pärast väga mures,” rääkis eurokraat, kes alustas oma poliitilist karjääri Prantsusmaa Revolutsioonilises Kommunistlikus Liigas.

“Ma arvan, et see on üks peamisi ohtusid meie demokraatiatele, meie liberaalsetele demokraatiatele, õigusriigile ja Euroopa väärtustele.”

Ning probleemiga “tegelemiseks tuleb meil minna edasi Euroopa integratsiooniga.”

Euroala eelarve aitaks kaasa majanduste sulandumisele ning leida lahendusi pingekolletele, mis mõjutavad mõnesid liikmeid rohkem kui teisi.

“Euroopa kriis ei ole enam majanduskriis,” teatas poliitik. “See on ebavõrdsuse kriis. See on poliitiline kriis.”

Ja seetõttu ei tohi unustada, et euroala reform “ei ole tehniline. See on ülimalt poliitiline.”

Macron ja Merkel leppisid kokku euroala ühises eelarves ja maksude ühtlustamises